Як перевірити електроліт в акумуляторі. ареометр автомобільний.

Незважаючи на те, що сучасна промисловість випускає необслуговувані акумуляторні батареї, перевірити електроліт в акумуляторі і переконатися в його якості зайвим ні для кого не буде.
Вам знадобиться
  • Скляна трубка діаметром 5 мм,
  • ареометр.
Інструкція
1
Одним із завдань при перевірці електроліту стане завмер його рівня в кожній банці. З метою виконання завдання необхідно зірвати пакувальну плівку і викрутити пробки в кожній банці. Потім в руки береться скляна трубка і поринає одним кінцем в електроліт, досягнувши сепаратора, верхній отвір трубки щільно закривається великим пальцем, і в такому стані вона витягується з банки акумулятора.
2
Якщо рівень електроліту в акумуляторної батареї відповідає нормі, то трубка повинна бути заповнена, мінімум на 10 мм. У тих випадках, коли рівень недостатній, то подібне вважається заводським браком.
3
На наступному етапі перевіряється щільність електроліту, залитого в акумулятор. Для досягнення мети беремо в руку ареометр і почергово виробляємо їм відбір електроліту з кожної банки акумуляторної батареї. Якщо виявляється, що щільність електроліту в банках акумулятора не відповідає нормі або з'ясовується, що вона нижче 1,27 одиниць, то таку батарею купувати не варто.
Зверніть увагу
Для південних регіонів Росії в акумулятори заливається електроліт щільністю 1,25 одиниць. І ще необхідно враховувати, що зниження щільності зазначеного розчину на одну одиницю, свідчить про розряд АКБ на шість відсотків. І якщо в торгуючої організації акумулятор розрядився від 10% і більше, то така батарея також вважається бракованою.