Як визначити ступінь плоскостопості.

Помітити плоскостопість можна ще в дитячому віці. Правда, для цього огляд повинен бути регулярним. Проводити його можна і в домашніх умовах, тільки іноді потрібно звернення до фахівця (наприклад, для проведення рентгена).
Інструкція
1
Тест на визначення плоскостопості ви можете провести вдома. Вам знадобиться тільки для записів не дуже щільного паперу і досить жирний крем (також підійде рослинне масло). Спочатку намажте ступні яким-небудь засобом, а потім наступите на папір, яка повинна знаходитися на твердій поверхні (ні в якому разі не ставайте на килим). Крім того, не переносите вагу тіла тільки на одну ногу, стійте впевнено на обох, інакше ви можете отримати невірні результати. Як тільки ви отримаєте відбиток кожної з стоп, розгляньте його. Зверніть увагу, що на внутрішньому краї відбитка бути не повинно (за нормою). Якщо ж він є (він може бути різним, до речі), то у вас є плоскостопість. Для визначення його стадії зверніться до лікаря.
2
Є й інший спосіб. Покладіть також аркуш паперу, ступні намажте кремом і встаньте на лист двома ногами. Слідкуйте за положенням спини (тримайте її прямо), ніг (зведіть їх разом). Після того, як на папері віддрукуються обидві ваші стопи, візьміть яскравий маркер або олівець і проведіть лінію, яка буде з'єднувати краю подошвенного поглиблення. На цьому "занимательная геометрія" не закінчується. Тепер необхідно провести ще одну лінію так, щоб вона виявилося перпендикулярна попередньої і перетинала б в найглибшому місці поглиблення стопи. Після цього можна досліджувати отриманий результат. Якщо стопа в нормі, то відбиток вузької частини не займатиме понад третини лінії, а якщо досягає середини, значить, у вас плоскостопість (так що не варто зволікати з візитом до лікаря).
3
Третя перевірка, що здійснюється як у лікаря, так і в домашніх умовах, називається плантограмме. Потрібно взяти який-небудь водний розчин барвника (наприклад, зеленки) і змастити ним ступні ніг. Далі всі дії не відрізнятимуться від вже зазначених. Після отримання відбитків ви повинні зробити оцінку плантограмме за методом Яралова-Яраленда. По ньому на відбиток наносяться дві лінії: АВ (вона з'єднує середину п'ятки і середину основи великого пальця) і АС (середина п'яти з'єднується з другим міжпальцевим проміжком). Ваша стопа в нормі, якщо внутрішній вигин контуру буде заходити за АС або буде на її рівні. Однак якщо ж вигин розташовується між лініями АВ і АС, то це плоскостопість першого ступеня.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ayoyUP9x9Kw