Як вставити римські цифри. Як поміняти арабські цифри на римські.

Використання римських цифр при написанні порядкових числівників обумовлено традицією, збереженою у багатьох країнах, у тому числі і в Росії. Римськими цифрами прийнято позначати номера століть або тисячоліть, номера томів багатотомних книг (іноді - номера частин, глав і розділів книг), порядкові номери монархів (Петро I, Микола II), важливі події (I Пунічна війна, XXVII Літні Олімпійські ігри) або пункти списку (III закон термодинаміки). За допомогою римських цифр можна записати будь-яке ціле число не більше 3999 (MMMCMXCIX). На щастя, вам не потрібно заучувати ці числа напам'ять або вишукувати готові таблиці і ретельно передруковувати складні послідовності латинських букв в свій документ. Засобами Microsoft Office можна легко вводити римські числа.
Інструкція
1
Для того щоб ввести римське число в текстовий документ Word, натисніть клавіші "Ctrl + F9". На місці курсору з'являться дві фігурні дужки, виділені сірим кольором. Усередині дужок введіть потрібне вам число (арабськими цифрами від 0 до 9) у наступному вигляді: "= число * Roman" (без лапок). Потім знову натисніть клавішу F9, і арабські цифри перетворюються в шукане римське число.
2
Якщо вам необхідно виправити введене римське число, клацніть по ньому правою кнопкою миші. З відкривається контекстного меню виберіть команду «Коди/значення полів». Римське число знову перетвориться в редагований формат "= число * Roman" в фігурних дужках. Виправте число, записане звичними арабськими цифрами, і знову натисніть клавішу F9 для перетворення його в римське число. Зміни внесені.
3
Російська версія програми Microsoft Excel також забезпечена подібною функцією. Ця функція так і називається - РИМСЬКЕ. Щоб ввести римське числівник, виділіть порожню комірку в документі, і запишіть число в такому форматі: «= РИМСЬКЕ (число)» (без лапок!), Де «число» - це записане звичайними арабськими цифрами число. Потім натисніть клавішу «Enter». Арабські цифри будуть перетворені в римські.
4
Відредагувати римські цифри можна так. Клацніть по комірці з римською цифрою. У рядку «Вставка функції» (fx) з'явиться запис цієї цифри в редагованому форматі «= РИМСЬКЕ (число)». Просто напишіть нове число арабськими цифрами і натисніть «Enter».
Зверніть увагу
Не намагайтеся вводити числа більше 3999, нецілі і негативні числа. Програми видадуть помилку.