Як розігнати кулер відеокарти.

Якщо вам хочеться розігнати свою відеокарту, потрібно пам'ятати, що для її подальшої стабільної та безпечної роботи потрібна правильно підібрана частота чіпа і хороший рівень охолодження. Для цієї мети існує спеціальна програма - RivaTuner. А для того, щоб протестувати нові налаштування, можна скористатися програмою 3DMark.
Вам знадобиться
  • програми RivaTuner і 3DMark
Інструкція
1
Отже, незважаючи на те, яка у вас модель відеокарти , ви встановлюєте RivaTuner. Після установки вона згортається в панель поруч з годинником, звідки її можна витягти кліком. У головному вікні ви побачите слово "Налаштування", а поруч трикутник, натиснувши на який, ви викличете нове меню. Для того щоб відкрити панель управління частотами, натисніть на іконку мікросхеми в цьому меню з написом «Низькорівневі настройки системи».
2
Тепер перед вами два повзунки, пересуваючи які, можна змінювати частоти чіпа і пам'яті. Але спочатку поставте галочку в пункті, вирішуючому розгін - вона прямо над повзунками. Програма сама визначає приблизно допустима межа підвищення значень, позначаючи це мітками. Радимо піднімати частоти поступово, на кілька відсотків. Після кожної зміни частоти натискайте кнопку «Тест», перед тим як застосувати частоту. Нарешті, налаштувавши частоти, поставте галочку в пункті «Запускати разом з Windows».
3
Далі потрібно відрегулювати обороти кулера. В цьому ж меню тиснемо на вкладку «Кулер». Дозволивши черговий галочкою зміна наступних параметрів, подивимося на меню. Ви можете вирішити, чи буде швидкість вентилятора змінюватися при підвищенні температури автоматично, або задати швидкість у відсотках, яку ви визнаєте потрібної. Виставивши на 100% (для повної впевненості), ви прирече себе, швидше за все, на шум, проте відеокарта залишиться в оптимальних температурних умовах.
4
Наступним кроком буде тестування вашої розігнаної відеокарти . Запускайте програму 3DMark, вибирайте будь-який з вподобаних тестів і слідкуйте за кадрами з ігор, які послідують далі. Запасіться терпінням, програма обчислює продуктивність протягом певного часу. Отже, упевнившись, що ваша система працює стабільно, ви станете власником більш швидкісний відеокарти .
Якщо ви хочете розігнати кулер своєї відеокарти, то пам'ятайте, що для її подальшої безпечної і стабільної роботи необхідний хороший рівень охолодження і правильно підібрана частота типу.
Інструкція
1
Для такої мети є спеціальна програма під назвою RivaTuner. Для того щоб протестувати настройки, скористайтеся програмою 3DMark.
2
Незважаючи на те, яка модель відеокарти, встановіть RivaTuner. Після того як ви зробите це, програма згорнеться в панель біля годинника. Вийміть її кліком миші. Ви побачите в головному вікні напис «Налаштування», поруч - трикутник. Натисніть на нього для виклику нового меню. Для відкриття панелі керування частотами клікніть по іконці мікросхеми в даному меню під назвою «Низькорівневі настройки системи».
3
Отже, перед вами - два повзунки, які можна пересувати і, тим самим, змінювати частоти пам'яті і чіпа. Спочатку поставте галочку поруч з пунктом, який дозволяє розгін, - знаходиться він над повзунками. Приблизно допустиму межу для підвищення значень визначає програма, позначаючи це мітками. Порада: піднімайте поступово частоти на декілька відсотків. А після кожної такої зміни клацайте по кнопці «Тест», перш ніж застосувати частоту. Після того як ви налаштуєте частоти, в пункті під назвою «Запускати разом з Windows» поставте галочку.
4
Далі відрегулюйте обороти кулера. Натисніть на вкладку «Кулер». Дозвольте, поставивши ще одну галочку, зміна наступних параметрів і подивіться на меню. Вирішіть, автоматично чи буде вимірюватися швидкість при підвищенні температури або ж ви самі задасте швидкість, яку ви вважаєте за необхідною, в процентах.
5
Тепер вам потрібно протестувати свою розгінну відеокарту. Запустіть програму 3DMark, виберіть будь-який з вподобаних тестів і дивіться на кадри з ігор, наступних далі. Програма буде обчислювати продуктивність за певний проміжок часу. Якщо ваша система працює нормально, то це означає, що відеокарта стала більш швидкісний.