Як платити за інтернет через термінали.

Оплата інтернет-послуг через термінали зручна в основному тим, що знайти в будь-який час доби і в потрібному районі термінал незрівнянно простіше, ніж офіс інтернет-провайдера. Щоб мати можливість скористатися цим способом оплати, вам необхідно знати номер рахунку свого договору, хоча в деяких випадках може бути досить і номера телефону. Сама процедура оплати складності не представляє, тому що кожен крок супроводжується текстовими, а іноді і голосовими інструкціями.
Інструкція
1
Процедура оплати через платіжні термінали QIWI і «Зв'язковий» майже не відрізняються один від одного. Спочатку вам потрібно вибрати розділ «Оплата послуг».
2
Оберіть категорію «Інтернет» або «Інтернет і IP телефонія».
3
Оберіть провайдера, послуги якого вам треба сплатити, в загальному списку.
4
Введіть десятизначний номер рахунку. Перша цифра повинна бути сімкою. У деяких випадках (наприклад, якщо ви оформляли договір на сайті Yota) треба вказати номер телефону, даний вами при реєстрації договору. Введений номер можна відкоригувати за допомогою кнопки зі стрілкою вліво (стирання останньої цифри) і кнопки «С» (стирання всього числа).
5
Перевірте на наступному кроці введений номер і натисніть кнопку «Вперед».
6
Вставте в купюроприймач банкноту потрібного гідності. Якщо однією буде недостатньо - зробіть це кілька разів. Зверніть увагу на те, що здачі термінал видавати не вміє. Коли загальна сума введених банкнот, що відображається в полі «Внесена сума», стане достатньою, натисніть кнопку «Оплатити».
7
Дочекайтеся друку чека і збережіть його - цього вимагають у своїх інструкціях всі провайдери.
8
Платіжні термінали Ощадбанку трохи менш зручні, оскільки розміщуються, як правило, у відділеннях банку і тому не завжди доступні в неробочі години. Зате вони надають можливість оплати з використанням платіжної картки банку. Сама процедура може відрізнятися в залежності від регіону і конкретного населеного пункту. Наприклад, у Москві, після вибору способу оплати («Готівкою» або «По карті») треба вибрати розділ «Інші платежі».
9
Натисніть «Оплата послуг» на наступному кроці процедури.
10
Натисніть «Інтернет, ТБ і зв'язок» у списку категорій послуг.
11
Оберіть потрібного інтернет-провайдера в загальному списку постачальників послуг.
12
Введіть десятизначний номер рахунку із сімкою на початку. Якщо треба щось виправити у набраному, то натисніть кнопку «Змінити».
13
Введіть потрібну кількість банкнот в купюроприймач, а якщо ви використовуєте банківську карту, то просто вкажіть суму. Цю суму теж можна відкоригувати, натиснувши кнопку «Змінити».
14
При оплаті з використанням карти введіть її PIN-код.
15
Дочекайтеся друку чека і збережіть його.
Оплата мобільного телефонної зв'язку через платіжні термінали дозволяє значно заощадити час. Вам не треба при цьому стояти в черзі, або шукати салон стільникового зв'язку - термінали розташовані в багатьох магазинах, на вулицях і підземних переходах. Тому, коли кошти на вашому мобільному рахунку закінчуються, можна поповнити рахунок вашого телефону через термінал.
Інструкція
1
Інтерфейс терміналів всіх платіжних систем досить дружелюбний і зрозумілий кожному. Вам необхідно уважно прочитати написи на екрані, щоб правильно вибрати необхідні пункти меню і потім тільки слідувати підказкам, які будуть сказані голосом, або висвічуються на моніторі.
2
Погляньте на екран, там розташовано меню. Серед його пунктів виберіть «Оплата мобільного зв'язку» або «Мобільний зв'язок», залежно від платіжної системи, якій належить даний термінал. Виберіть із запропонованого списку операторів того, на рахунок якого ви збираєтеся покласти гроші. Часто замість списку на екрані розміщуються логотипи операторів, які обслуговують абонентів вашого регіону. При виборі натисніть потрібну іконку з логотипом.
3
Введіть номер телефону. В круглих дужках вказується код оператора. Номер телефону вводиться без пробілів. Перевірте набраний номер, відкоригуйте його, якщо якась цифра набрана помилково. Свої дії підтверджуйте натисканням клавіші «Вперед».
4
На передній панелі терміналу, під монітором розташований купюроприймач. Іноді він оснащений індикатором зеленого або червоного кольору. Вставте в нього купюри по одній. Перевірте, щоб вони не були рваними або сильно пожмаканими. У цьому випадку апарат їх просто поверне вам, відмовившись приймати. Після того, як купюра буде прийнята, на екрані висвітиться загальна сума, яку ви внесли для оплати.
5
Підтвердіть факт перерахування грошей, натиснувши клавішу «Вперед», дочекайтеся, поки пристрій не роздрукує і не видасть вам квитанцію про оплату. Візьміть її обов'язково, перевірте ще раз, чи правильно ви вказали номер телефону. Зберігайте цей платіжний документ, що підтверджує факт оплати до тих пір, поки на рахунок вашого мобільного телефону не надійдуть гроші.
Корисна порада
Якщо ви здійснили помилкове дію і натиснули не ту напис на сенсорному екрані, натисніть кнопку «Скасувати» і почніть процес оплати спочатку.