Як зробити театральну ляльку.

Багатьом людям після відвідин лялькового театру хочеться влаштувати такий же у власному виконанні будинку. Для цього будуть потрібні не тільки декорації та сцена, а й театральні ляльки. Продаються вони вкрай рідко і частіше виготовляються на замовлення. Процес цей довгий і починається з ескізу, підбору матеріалів і вибору способу управління лялькою. Втім, можна виготовити театральну ляльку своїми руками буквально з підручних предметів.
Вам знадобиться
  • папір, картон, носок, тенісний м'яч, акрилові фарби
Інструкція
1
Приклад самої найпростішої у виготовленні ляльки: необхідно скачавши грудку газетного паперу обгорнути, зав'язати його мотузкою і закріпити на паличці, яка буде власником (мотузочки, виступатимуть в ролі рук, а пику можна буде намалювати на папері).
2
Матеріал для ляльок може бути найрізноманітнішим. Так, з носка можна виготовити досить кумедних ляльок. Для цього візьміть носок, в мисі носка зробіть розріз, і у верхній і нижній частинах розрізу ушийте невеликі шматки матерії, щоб вийшла порожнину рота ляльки. На поверхні носка можна пришити хутро, очі-гудзики і все, чого забажає ваша фантазія. Готову ляльку одягніть на руку і керуйте нею за допомогою рухів пальців.
3
Ще один варіант зробити ляльку самому - взяти звичайну рукавичку, в тенісному м'ячику прорізати отвір під палець, намалювати на ньому пику, приклеїти волосся (можна використовувати пучок ниток, зволікання та інші подібні матеріали) . На рукавичці можна намалювати одяг ляльки, а в прорізи на пальці вшити ручки ляльки. Зрештою готову голову одягають на палець, і виходить лялька. Для таких ляльок можна шити окремі костюми.
4
Досить оригінальним видом ляльки є тіньова лялька. З щільного матеріалу (наприклад, картону) виріжте потрібні образи дійових осіб, прикріпіть їх до палички, щоб тримати ляльку в руці. Ляльковод розташовується між джерелом світла і поверхнею, на яку буде відкидатися тінь від ляльки. Частини ляльки можна зробити рухливими за допомогою цвяшків, на яких вони будуть кріпитися до ляльки і волосіні, для скоєння руху цими частинами. Такі ляльки можна зробити різнокольоровими, якщо матеріал буде кольоровим і прозорим.
5
Найвідомішою лялькою є лялька-маріонетка. Ця лялька приводиться в рух за допомогою особливої системи ниток, якими управляє ляльковод. Нитки кріпляться до кінцівок ляльки за допомогою петельок з дроту, що знаходяться на них. При цьому управління рухом відбувається за рахунок маніпуляцій рейками, до яких кріпляться нитки, що відходять кожна від різної кінцівки.