Як поліпшити якість зображення телевізора. Як підвищити чіткість зображення на телевізорі.

Після покупки нового телевізора через деякий час часто виникає відчуття, що картинка на ньому якась «не така». І якщо точна настройка каналів та чистка екрану від пилу позитивного ефекту не дають, то висновок тільки один - параметри зображення, встановлені в магазині, для ваших умов перегляду ТБ-програм не підходять. Давайте розглянемо декілька професійних кроків «непрофесійною» налаштування основних параметрів зображення в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Для налаштування вам знадобиться працюючий пульт управління, керівництво по експлуатації, DVD плеєр і диски з якісними записами декількох широкоформатних фільмів (так, щоб при відтворенні зверху знизу зображення були темні смуги). Можна обійтися і без плеєра, а настройку проводити по одному з каналів ТБ, але це не зовсім зручно.
Інструкція
1
Підключіть плеєр до телевізора запустіть перегляд фільму і увійдіть в меню налаштувань.
2
Відрегулюйте яскравість зображення. Робиться це в такий спосіб. Зробіть паузу у відтворенні на кадрі з приблизно рівною кількістю темних і світлих ділянок. Збільшіть яскравість до максимального значення і поступово знижуйте її, поки смуги вгорі і внизу не стануть чорними. Якщо окремі деталі в кадрі стали при цьому невиразні, то трохи додайте яскравості.
3
Налаштуйте контрастність. Налаштування проводиться на зображенні з білим об'єктом і видимими темними деталями (сніг і дерева, льодовик з тріщинами і т.д.). Збільшіть контрастність до максимуму. Потім починайте поступово знижувати її. Зафіксуйте рівень, коли темні деталі стануть розмитими і слаборазлічіми. Після цього починайте збільшувати рівень до отримання нормального зображення.
4
Налаштуйте колірну насиченість (кольоровість). Найкраще настройку виробляти по кадру з людським обличчям. Збільшуйте кольоровість до отримання «суперзагара» особи, а потім знижуйте до отримання природних кольорів, без червоності в недозволених місцях.
5
Налаштування відтінку кольору і різкості. Найбільш прийнятні параметри 50 (колір) і 0 (різкість). Змінюйте тільки у разі явної необхідності.
Зверніть увагу
Будьте обережні з настройками яскравості і контрастності, завищені значення реалістичності зображенні не додадуть, термін служби ТБ не збільшать, а зір зіпсувати можуть.
Корисна порада
Так як перегляд ТБ відбувається в основному ввечері, то перш ніж здійснювати маніпуляції з налаштуваннями зображення, встановіть в кімнаті відповідний режим освітлення. А для перегляду днем користуйтеся встановленими режимами (нормальний, яскравий, стандартний і т.д.), які зроблені виробником.
Нерідко фотограф-любитель з прикрістю переконується, що знімки не дуже вдалися: то розмиті контури, то шум або тьмяні невиразні відтінки кольору ... Зовсім вже невдалу фотографію врятувати не вдасться, хоча багато з дефектів можна виправити засобами Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте знімок у Photoshop і зробіть його копію, використовуючи поєднання клавіш Ctrl + J. Надалі всі дії по корекції зображення необхідно проводити на копіях шару, щоб основне зображення не постраждало від невдалих змін.
2
Дублюйте верхній шар, ще раз використавши Ctrl + J. В меню Filter («Фільтр») у групі Other («Інші») знайдіть High Pass («Колірний контраст») і встановіть радіус 0,5 пікселя - так, щоб контури зображення ледь проглядали з-під сірої маски. Застосуйте до цього шару режим накладення Overlay («Перекриття») і злийте шари Ctrl + E.
3
Якщо якість зображення вас не задовольняє, знову продублюйте верхній шар і повторіть операцію по збільшенню різкості стільки разів, скільки буде потрібно. Радіус фільтра можете трохи збільшити.
4
Додати чіткості зображення допоможуть коригувальні шари-маски. Натисніть на круглу чорно-білу кнопку в нижній частині панелі шарів і вибирайте опції Brightness/Contrast («Яскравість/Контраст») і Levels («Рівні»). Акуратно рухаючи повзунки, добийтеся оптимальної різкості фотографії.
5
Клацніть по зображенню очей поруч з фоновим шаром, щоб зробити його невидимим. Злийте видимі шари, використовуючи клавіші Shift + Ctrl + E.
6
Можливо, в процесі обробки первісна колірна гамма зображення змінилися. Можна спробувати виправити цей побічний ефект за допомогою інструменту Photo Filter з розділу Adjustments («Властивості») меню Image («Зображення»). У даному випадку зручніше застосувати Warming Filter (81), щоб додати відчуття теплого сонячного дня.
7
Для підвищення різкості можна використовувати інструменти з групи Sharpen («Різкість») меню Filter. Вибирайте Smart Sharpen («Розумна різкість»). Параметр Amount визначає рівень впливу інструмента на зображення; Radius - радіус впливу. Змінюючи настройки, підвищуйте якість знімка.
8
Схожий інструмент - Unsharp Mask («Різкість по контуру»). Параметр Treshold визначає згладжування деталей при підвищенні різкості.