Як вивчити ринок.

Вивчення ринку необхідно всім тим, хто збирається створювати свій бізнес. Вивчення ринку в цих цілях включає в себе вивчення кон'юнктури ринку, прогнозування тенденцій зростання і розвитку, вивчення конкурентного середовища.
Інструкція
1
Кожен, хто збирається створювати свій бізнес, задається питаннями - а чи буде мій товар конкурентоспроможним? Хто буде його купувати? Чи вільна ніша на ринку або вона вже зайнята? Для цього майбутньому власнику бізнесу необхідно провести вивчення ринку.
2
Кон'юнктура ринку - це ситуація, що складається на ринку в певний момент часу, при якій відбувається процес продажу і покупки товару. Добре знання кон'юнктури ринку знизить ваші ризики, оскільки без цього знання у вас не буде первинного уявлення про ситуацію на ринку з товаром, аналогічним вашому.
3
Наступний крок після вивчення кон'юнктури ринку - прогнозування. Проаналізувавши ті тенденції, які є на ринку товарів, аналогічних вашому, зараз і порівнявши їх з тими, які існували рік-два назад, можна зробити певні висновки про те, як розвивається цей сегмент ринку в принципі.
4
Дуже важливо також вміти оцінити своїх конкурентів: від рівня конкуренції залежить ваша ринкова стратегія. Якщо конкурентів багато, то знадобиться більш агресивна реклама, просування сайту і т.д. Для оцінки конкурентів необхідно буде вивчити три показника: 1. власне продукцію конкурентів; 2. їх маркетингові стратегії; 3. відмінності між вашим і їх товаром.
5
Таким чином, вивчення ринку передбачає аналіз інформації про різних компаніях, що виробляють і продають товар, аналогічний вашому. Іноді здається, що зробити це досить складно, оскільки багато компаній приховують більшу частину інформації про себе і власної продукції. Однак сайти компаній, ділова преса, професійні форуми найчастіше можуть надати хоча б мінімум інформації. Не варто забувати і про інших способах вивчення ринку: наприклад, якщо ви оббирати відкрити перукарню, то, можливо, методом, який дасть вам найбільшу кількість інформації, буде обхід закладів конкурентів.