Як перейти на лінукс.

Якщо ви користуєтеся Windows, з часом можна перейти на Linux. Дана операційна система стабільніше і надійніше працює, однак, для неї розробляється трохи програмного забезпечення. Якщо правильно все виконувати, можна без проблем перейти з однієї ОС на іншу. Однак можна зіткнутися з деякими складнощами.
Вам знадобиться
 • Персональний комп'ютер, диск Linux
Інструкція
1
Під час переходу можете скористатися збірками openSuSE Linux і, звичайно, Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu. Але все-таки краще брати той дистрибутив, який стоїть ближче до офіційної версії. До установки Linux починайте користуватися відкритими програмами замість закритих. Наприклад, можете працювати замість Microsoft Office в OpenOffice.org. Можете користуватися диском The OpenCD. Користуючись цими програмами, ви швидше звикнете до Linux. Застосовуйте відкриті формати. Це дозволить вам швидше і комфортніше перейти на операційну систему Linux. По можливості застосовуйте так звані «живі» дистрибутиви. Наприклад, можна використовувати Knoppix. Виберіть дистрибутив для переходу. Встановіть програмне забезпечення на комп'ютер і налаштуйте всі необхідні програми.
2
GNU/Linux дозволяє використовувати паралельно і ОС Windows. Операційну систему можна вибрати під час завантаження комп'ютера. Перед переходом зробіть резервні копії всіх важливих файлів. Всі збережіть на окремому розділі жорсткого диска. Перед переходом на Linux перевірте, чи підтримує ваше обладнання дане програмне забезпечення.
3
При необхідності експортуйте настройки вашої пошти Outlook. Для цього виберіть розділ File і Import and Export. Натисніть кнопку Next. Далі вибирайте Personal Folder File. Виберіть розділ з назвою Personal Folders, розташований зверху, вкажіть Include Subfolders. Під час установки не видаляйте Windiows. Якщо виникнуть проблеми з Linux, ви зможете повернутися до звичайного режиму роботи.
4
Запустіть ваш дистрибутив. Зайдіть на комп'ютері в BIOS, Вкажіть там CD, який буде використовуватися як завантажувальний. Диск з Linux почне завантажуватися. Установка відбувається в два розділи - root і SWAP. Виберіть компоненти для установки і зробіть всі налаштування. Можна встановлювати не всі програми відразу, а тільки ті, які потрібні вам для роботи.
Причини для переходу на «Ubuntu» у кожного свої. Комусь набридли віруси і одвічні «гальма» при роботі з «Windows». Іншими рухає цікавість. Третє привертає відкритий вихідний код, який дає свободу дій і повний контроль над системою. Якою б не була ваша причина, для того щоб перехід на «Ubuntu» пройшов безболісно і не привів до розчарування, необхідно підготуватися до нього і серйозно підійти до процесу встановлення та налаштування нової системи.
Вам знадобиться
 • - комп'ютер;
 • - доступ в інтернет;
 • - USB-накопичувач.
Інструкція
1
Проаналізуйте, які програми ви використовуєте на комп'ютері. Перевірте, чи є їх аналоги для «Ubuntu». Якщо по справжньому важливих для вас додатків не знайшлося, не поспішайте відмовлятися від запланованого переходу. У «Ubuntu» є можливість запускати програми для «Windows». Ще ви можете встановити «Ubuntu» паралельно з системою, що стоїть на вашому комп'ютері зараз.
2
Уточніть параметри вашого комп'ютера. Архітектуру процесора і кількість встановленої оперативної пам'яті. «Ubuntu" не дуже вимоглива до ресурсів, це більше потрібно для правильного вибору дистрибутива.
3
Скачайте образ операційної системи з офіційного сайту, використовуючи інформацію з попереднього кроку. Якщо у вас новий комп'ютер з 64-бітовим процесором, вибирайте відповідний дистрибутив. Якщо хочете вдихнути життя в бувалий ноутбук або в "древній комп", качайте «Ubuntu» 32 біт.
4
Приготуйте флешку ємністю 2 Гб або більше. За допомогою однієї з програм для створення завантажувальних накопичувачів («Unetbootin» або «li>
 • 5
  Увійдіть в БІОС і виставте режим завантаження з USB-диска. Перезавантажте комп'ютер зі вставленої флешкою і почекайте до повного завантаження робочого столу «Ubuntu». Можете зайнятися вивченням нової системи. Якщо вас все влаштовує можете переходити до установки, клікнувши по значку "Install Ubuntu" на робочому столі.
  6
  Оберіть мову зі списку запропонованих. Підключіться до доступної мережі для установки необхідних оновлень. Виберіть спосіб установки: чиста установка «Ubuntu» або установка поряд з «Windows». Далі вам буде запропоновано розмітити дисковий простір. На перший раз довіртеся системі, з набуттям досвіду ви зможете робити розмітку на ваш розсуд.
  7
  Подивіться слайд-шоу про можливості системи, поки працює програма установки. Заповніть поля «ім'я комп'ютера» і «ім'я користувача». Придумайте надійний пароль і виберіть спосіб входу в систему. Дочекайтеся закінчення процесу установки і перезавантажте комп'ютер, виставивши в Біосе завантаження з жорсткого диска.
  8
  Виберіть зі списку встановлених систем «Ubuntu», якщо ви встановили її паралельно з «Windows». Приступайте до налаштування нової системи під себе. У «Ubuntu» вже є набір найнеобхідніших користувачеві комп'ютера програм, інші можна встановити в магазині додатків, буквально в пару кліків. Так, тепер вам не потрібно борознити простори інтернету в пошуках потрібної програми. Немає необхідності в установці драйверів (виняток деякі відеокарти). Так само можете забути про антивіруси. Як мінімум, уже це варто того, щоб перейти на «Ubuntu».
  Зверніть увагу
  Заздалегідь поцікавтеся, як йдуть справи з підтримкою відеокарти, встановленої на вашому компьютере.Імея справу з відверто слабким комп'ютером, вибирайте оточення робочого столу "xfce".
  Корисна порада
  За відсутності флешки, для комп'ютерів з оптичним приводом, можна записати образ системи на диск. У зв'язку зі збільшенням розмірів способу останніх версій системи, використовуйте диски у форматі DVD.