Як вирішувати завдання з нарисної геометрії. рішення нарисної геометрії в компасі.

Нарисна геометрія - один з найважливіших предметів у технічних вузах. Неможливо стати хорошим інженером, не навчившись вирішувати завдання з нарисної геометрії. Вміння читати і створювати креслення, працювати в редакторах комп'ютерної графіки можна придбати самостійно, головне отримати ряд найважливіших навичок і використовувати їх на практиці.
Вам знадобиться
  • Підручник з нарисної геометрії, середа виконання креслень (AutoCAD або Компас 3D)
Інструкція
1
Навчитися вирішувати завдання з нарисної геометрії можна лише при умінні правильно скласти епюр (креслення) за наявними даними. Для цього вам необхідно навчитися відзначати характерні точки на додаткових видах. Також дуже важливо розібратися з темою "перетин площин". Будь площину на кресленні виглядає як одна або кілька прямих.
2
Щоб відзначити характерну точку на кресленні, потрібно знайти перетин двох площин (у разі одній проекції воно буде виглядати як перетин прямих). Для кожної проекції потрібно відзначити всі характерні точки.
3
Наступним кроком буде з'єднання характерних точок між собою. Зазвичай в задачах з нарисної геометрії потрібно знайти якусь характерну точку або побудувати третю проекцію по двом відомим (зазвичай просять добудувати вид "зліва"). Найважливішим етапом при створенні епюра є саме з'єднання точок. Для нього кожну точку на одній з проекцій ми підписуємо цифрою або буквою. Далі після перенесення характерних точок на інші дві проекції підпишіть кожну перенесену точку відповідним початковій точці символом. Потім ми з'єднуємо між собою точки на додаткових проекціях так само, як вони були з'єднані на заданій проекції.
Зверніть увагу
Для успішного вирішення завдань з інженерної графіки та нарисної геометрії бажано вивчити такі теми як "Тіла обертання" і "Перетини тел площинами". Це дозволить вам не помилятися при з'єднанні характерних точок.
Корисна порада
Для вирішення завдань з нарисної геометрії зручно використовувати середовища 3D моделювання. Однією з найбільш зручних і зрозумілих для новачків (що важливо) є середовище Компас. У ній можна, маючи дві проекції, отримати третій вид в автоматичному режимі.