Як провести діагностику комп'ютера.

Ви стали помічати, що при відкритті будь-якої програми комп'ютер став зависати, або його робота стала занадто повільною. Можливі й інші збої, які досить «напружують». Отже, вам пора провести діагностику своєму комп'ютера. Для цього зовсім не обов'язково відразу ж відправлятися в сервісний центр.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програма SiSofware Sandra Lite
Інструкція
1
Існують різні програми, в тому числі і безкоштовні, які дозволяють провести діагностику самостійно. Встановіть таку програму на комп'ютер, скачавши її з інтернету. Наприклад, підійде програма SiSofware Sandra Lite. Вона являє собою комплекс тестів, за допомогою яких можна провести тестування продуктивності системи, а також знайти порушення в роботі різних пристроїв.
2
Після установки програми, зробіть її запуск. Відкриється вкладка «Пристрої», де перераховані всі пристрої, наявні на вашому комп'ютері, починаючи з найголовнішого - материнської плати, і закінчуючи різними портами. Весь вміст знаходиться на вашому комп'ютері. Також можуть відображатися і вбудовані на той момент часу переносні пристрої.
3
Для діагностики виберіть пристрій зі списку, двічі клікнувши по ньому лівою кнопкою миші. Тестування запущено в дію. Після закінчення певного часу програма видасть результат діагностики тестованого пристрою.
4
Після перевірки одного пристрою, приступайте до тестування наступного. Потім наступного. І так до кінця списку. Можна перевіряти не всі пристрої, а тільки ті, які, на ваш погляд, дають збій. Якщо в роботі пристроїв виявлені несправності або відхилення, то ви побачите це в таблиці, яка з'явиться після проведення діагностики.
5
В результаті проведеного тестування ви будете точно знати, що у вашому комп'ютері несправне і вимагає заміни, а що може вийти з ладу найближчим часом. Регулярне проведення діагностики продовжить термін служби комп'ютера і забезпечить його безперебійну роботу тривалий час.
Корисна порада
Намагайтеся не підключати додаткові пристрої під час діагностики комп'ютера.
Незважаючи на те, що оновлення технічної складової комп'ютера деякі користувачі вважають зайвим, можна з упевненістю сказати про необхідність виконання цієї операції. Знайомство з «залізом», як правило, настає при поломках або постійно повторюваних збоях в роботі системи. Грамотно виконана діагностика з подальшим виправленням майбутніх поломок приведе вас до стабільної багаторічної роботі вашого комп'ютера . Єдиний помічник в цій справі - підходяще програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • Програма SiSoftware Sandra Lite
Інструкція
1
Причиною діагностики комп'ютера є періодичні збої в роботі, наприклад, часта перезавантаження комп'ютера . Це може стати причиною втрати інформації з вашого жорсткого диска, а це найчастіше проблема №1 у користувачів персонального комп'ютера . Також причиною може служити пломбування системного блоку фахівцями магазину, в якому був придбаний комп'ютер. Розкритий системний блок означає втрату гарантії, а спеціальні програми дозволяють аналізувати вміст системного блоку і відображати його у вигляді докладного звіту.
2
Відмінне рішення для проведення комплексної діагностики комп'ютера представляє програма SiSoftware Sandra Lite. Вона складається з комплексу тестів і бенчмарків, так званих тестів на продуктивність. Програма дозволяє провести тестування, виявити явні порушення в роботі системи, а також дає поради щодо виправлення знайдених проблем. Ця утиліта є безкоштовною для некомерційного використання, що підходить практично будь-якому користувачеві домашнього комп'ютера . Особливість таких програм - велика база даних по характеристикам складових компонентів системного блоку.
3
Після запуску програми, перейдіть до вкладки «Пристрої», перед вами з'явиться список всіх пристроїв вашого комп'ютера : від головного компонента (материнської плати), до компонентів менш важливих для точної роботи системи (порти і пристрої зв'язку). Для запуску тесту окремого пристрою двічі клацніть лівою кнопкою миші по значку пристрою. У вікні, почнеться процес діагностики. Якщо під час діагностики будуть помічені відхилення в роботі, програма видасть попередження в кінці підсумкової таблиці, вказавши на виправлення даної проблеми. Після проведення тестування всієї системи ви сміливо можете робити відновлення «заліза» або хоча б знати, від якого пристрою можна чекати першої поломки.