Як перевірити щільність акумулятора. прилад вимірювання щільності в акумуляторної.

Існує дуже багато різних факторів, що перешкоджають заводу двигуна автомобіля. Один з них - розряд акумулятора. Але не всі знають, що про зарядку акумулятора можна судити по щільності його електроліту. Як же визначити цю щільність?
Вам знадобиться
  • Кіслотомер, ареометр, акумулятор, тестер.
Інструкція
1
Вимірювання щільності електроліту акумулятора треба робити тільки в тому випадку, якщо з часу його заряду пройшло не менше 6 годин. Спочатку потрібно викрутити все заглушки акумуляторних осередків.
2
Беремо прилад для вимірювання, який називається кіслотомер і опускаємо його, вертикально тримаючи в акумуляторну комірку. Прилад являє собою скляну колбу, всередині якої знаходиться поплавок - ареометр зі шкалою поділок, а на кінці приладу є гумова «груша», що служить для відбору електроліту. З її допомогою набираємо потрібну кількість кислоти, що дозволяє ареометру плавати вільно. Дивимося на шкалу приладу, знімаємо свідчення. У електроліту з високою щільністю поплавок буде плавати вище. Одиниця щільності - кілограм на куб дециметр, літр.
3
Порівнюємо наші свідчення з даними з таблиці, вже раніше розрахованими фахівцями. Якщо акумулятор експлуатувався в зонах з нормальними кліматичними умовами, його щільність повинна скласти не менше ніж 1,24 кілограм на літр. Різниця вимірів в інших акумуляторних осередках складає не більше 0,03 кілограм на літр. При маленькій щільності необхідно зарядити акумулятор.
4
При отриманні задовільних свідчень, закручуємо заглушки. Необхідно використовувати рідні для вашого акумулятора заглушки, які повинні мати прокладки.
5
Якщо показання приладу не досягли номінальних величин, міняємо аккумулятор.После перевірки щільності електроліту акумулятор перевіряють навантаженням на випробувальному приладі. Його показання дозволяють судити про стан акумулятора.
Корисна порада
Пред виміром щільності акумулятора бажано заміряти рівень електроліту.