Як зробити основний динамічний диск.

При установці в комп'ютер нового додаткового жорсткого диска і його форматуванні не є рідкісною ситуація, коли диск стає динамічним. Це може тривалий час не викликати проблем, однак при зміні його конфігурації, в тому числі при перевстановлення системи, динамічний диск може стати невидимим для системи. З'являється проблема збереження інформації та перетворення диска в основний.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер
Інструкція
1
Перетворення базового диска в динамічний проходить зазвичай без всяких проблем і без втрати інформації, але при зворотному перетворенні втрата інформації неминуча. Саме з цієї причини слід спочатку точно знати, з якою метою проходить перетворення основного диска в динамічний, і чи потрібно взагалі це робити. Якщо все ж сталося непоправне і диск визначається системою як який не підтримується, його перетворення в основний стає необхідним.
2
Якщо на підметі перетворенню динамічному диску є цінна або просто потрібна інформація, перед перетворенням необхідно зробити резервну копію даних. Це зробити непросто, особливо якщо нова система не бачить диска . Спробуйте вийняти диск із комп'ютера, вставити його в Mobile Rack і, підключивши до комп'ютера (можна до іншого) зробити бекап даних. Після цього можна приступити до перетворення.
3
Вставте динамічний диск в комп'ютер і підключіть його. Запустіть попередньо встановлену програму HDD Scan у версії 3.1 або інший. У вікні програми виберіть потрібний диск, далі перейдіть в пункт «Surface tests», після чого натисніть «Erase». В принципі, можна запустити стирання диска на десять-п'ятнадцять секунд, і цього буде цілком достатньо, проте краще затерти диск повністю. Після повного форматування диска перезавантажте комп'ютер.
4
Тепер запустіть вкладку «Управління диска мі», створіть основний розділ і відформатуйте засобами Windows. На цьому перетворення динамічного диска в основний закінчено. Також варто відзначити, якщо адміністратору комп'ютера відомо про наявність в системі динамічного диска , перед перевстановлення системи потрібно обов'язково зробити резервну копію даних, інакше можна втратити всю інформацію безповоротно.
Для створення томів, розташованих одразу на декількох розділах і для підвищення ступеня збереження даних рекомендують використовувати динамічні диски . Створити такі диски можна за допомогою стандартних функцій ОС Windows.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Підключіть жорсткий диск, який потрібно перетворити в динамічний, до вашого комп'ютера. Увімкніть цей ПК і дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть в панель управління.
2
Виберіть меню «Система і безпека" і перейдіть до підміню «Адміністрування» (ОС Windows Seven). Клікніть лівою кнопкою миші по ярлику «Керування комп'ютером». Знайдіть у лівій колонці підміню «Сховище» і розгорніть його. Перейдіть до пункту «Управління дисками».
3
Тепер клікніть правою кнопкою миші по іконці жорсткого диска, тип якого необхідно змінити. Виберіть пункт «Перетворити на динамічний диск». Зверніть увагу, що необхідно змінювати тип всього жорсткого диска, а не одного з його розділів. Виберіть вінчестер, який потрібно перетворити, і натисніть кнопку «Ок». Тепер натисніть кнопку «Перетворити» і підтвердіть запуск цієї операції.
4
Якщо ви хочете перетворити жорсткий диск, на якому встановлена операційна система, то краще спочатку зберегти важливі для вас дані. Для цього скористайтеся функцією копіювання диска, наявної в програмі Partition Manager. Запустіть цю утиліту і виберіть пункт «Режим для досвідчених користувачів».
5
Тепер відкрийте меню «Майстра» і виберіть параметр «Копіювання жорсткого диска». Виберіть вінчестер, копію якого потрібно створити, і натисніть кнопку «Далі». Вкажіть нерозмічену область другого жорсткого диска. На її місці будуть створені копії розділів першого вінчестера. Натисніть кнопку «Далі».
6
Щоб завершити процес підготовки до копіювання, натисніть кнопку «Готово». Відкрийте меню «Зміни» і клікніть по пункту «Застосувати зміни». Підтвердіть запуск процесу копіювання жорсткого диска. Обов'язково перевірте скопійовані дані.