Як порахувати кількість місяців.

Порахувати кількість місяців, яке вміщається між двома довільними датами, можна за допомогою табличного редактора Microsoft Excel. Для цього в ньому є необхідний набір функцій перетворення дат в числові значення.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel
Інструкція
1
Введіть у першу клітинку (A1) дату початку періоду, тривалість якого в місцях треба розрахувати, і натисніть клавішу Enter. Дату треба вказувати у форматі, який буде зрозумілий табличному редактору. Якщо в його налаштуваннях не змінювалися установки за замовчуванням, то, наприклад, дата 11 липня 2011, записана у вигляді 11.07.2011, буде зрозуміла редактором правильно.
2
Введіть у наступну комірку (A2) дату закінчення розраховується періоду і натисніть Enter.
3
Введіть у наступній комірці (A3) знак рівності, а після нього таку формулу: (РІК (A2) -рік (A1)) * 12 + МІСЯЦЬ (A2) -місяць (A1) Знак рівності сприймається табличним редактором як вказівка вважати все, що після нього слід формулою, а не текстом. Після того, як ви натиснете клавішу Enter, різниця в місяцях між кінцевою і початковою датами буде розрахована і відображена в осередку з формулою.
4
Якщо щось полічити не правильно або в комірці з формулою з'явився напис # значить !, то переконаєтеся, що дати вказані в правильних форматах. Потім виділіть обидві комірки з датами, клацніть правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Формат ячеек».
5
Клацніть рядок «Дата» у списку ліворуч («Числові формати») і виберіть формат, відповідний використаному вами при введенні дат. Зафіксуйте зміна формату цих двох осередків натисканням кнопки «OK».
6
Відкрийте ще раз діалог зміни формату осередків, але тепер для осередку містить формулу - клацніть її правою кнопкою і виберіть пункт «Формат ячеек».
7
Клацніть рядок «Загальний» у списку «Числові формати» і зафіксуйте зміна натисканням кнопки «OK». Після того, як формати будуть приведені у відповідність з типами даних в осередках, різниця дат в місцях повинна відображатися правильно.
8
В описаному методі обчислення різниці в місцях проводиться з округленням у більшу сторону - будь неповний місяць незалежно від дати вважається повним. Тобто не враховуються порядкові номери днів у місяці початковій і кінцевій дат. Можна доповнити формулу і порахувати кількість місяців з округленням до найближчого цілого кількості місяців (як у більшу, так і в меншу сторону). Для цього впишіть в четверту клітинку знак рівності, а після нього таку формулу:ЕСЛИ(ДЕНЬ(A2)>=ДЕНЬ(A1);0;-1)+(ГОД(A2)-ГОД(A1))*12+МЕСЯЦ(A2)-МЕСЯЦ(A1)