Як скласти паперовий кораблик. Як з паперу караблік.

Всі ми вчилися в школі. І від нічого робити на уроках складали кораблики з зошитових аркушів. А потім на перервах пускали їх в калюжі у дворі. Незрозуміло чому, але не всі сучасні діти вміють робити кораблики з паперу. Хоча саме такі кораблики є першими фігурками орігамі - мистецтва виготовляти з паперу всілякі предмети.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу
Інструкція
1
Класичний кораблик робиться з складеного навпіл прямокутного аркуша паперу. У результаті виходить симпатична вітрильна човник. Для її виконання зігніть аркуш навпіл, а краю листа загніть всередину. Кути отриманого прямокутника завірите назовні, після чого відверніть 1 см верхнього шару.
2
Обриси човни вже є. Тепер знову відігніть верхній шар на 1 см, край човна повинен перекрити загорнуті кути, це додасть міцність конструкції. Тепер залишилося розправити човен і вона готова.
3
Однак можна зробити з паперу та двотрубний кораблик. Візьміть квадратний аркуш паперу. Акуратно загніть всі його чотири кути до центру, гарненько притисніть лінії згину, проведіть по них нігтем. У вас вийшов менший квадрат.
4
Переверніть отриманий квадрат іншою стороною і знову загніть всі кути до центру, гарненько притисніть лінії згину. Квадратик став ще менше.
5
Знову переверніть квадрат і знову загніть всі кути всередину, до центру, притисніть згини. Переверніть отриманий в результаті трьох складань квадрат, складіть його по діагоналі. У вас в руках прямокутний трикутник.
6
Акуратно виверніть зсередини його протилежні нижні кути назовні, згини притисніть. Це буде палуба. Акуратно розкладіть вгору два внутрішніх верхніх кута так, щоб вийшли дві прямокутні труби, згини знову притисніть. Результат: маленький двотрубний кораблик.
7
Такий кораблик зробити складніше, ніж класичну човник. Однак він міцніше і довше тримається на воді. Особливо, якщо ви складете його з глянсовою або вощеного паперу.
8
Крім того, саме з такого складання квадрата починаються класичні фігурки орігамі. Освоївши складання двотрубного кораблика, ви зможете згодом скласти і жабу, і квітка, і метелика, і багато іншого. Для виробів орігамі існує спеціальна двостороння м'яка папір. А мистецтвом орігамі займаються не тільки діти, а й дорослі по всьому світу.