Як поміняти ремінь генератора.

Замінити ремінь генератора нескладно, зробити це зможе навіть початківець автолюбитель. Заміна ременя дає прекрасну можливість вивчити пристрій автомобіля, і почати розбиратися в його механізмах.
Вам знадобиться
  • - новий ремінь генератора, подібний зі старим
  • - набір гайкових ключів
Інструкція
1
Перед тим, як поміняти ремінь генератора, необхідно переконатися в його непридатному для експлуатації стані. Головною ознакою того, що ремінь потрібно міняти є характерний свист, який з'являється при використанні електроніки в автомобілі. Також про неполадки з ременем генератора можна дізнатися і по сигналу індикатора. Знаходиться ремінь генератора під капотом з лівого боку від мотора. Перед тим, як почати заміну ременя, необхідно відключити двигун, витягнути ключ запалювання і від'єднати негативний дріт від акумулятора. Потім необхідно оглянути ремінь на наявність тріщин, розривів, витягнутості. Якщо таких ознак немає, то слід перевірити натяг ременя.
2
Перед тим як замінити ремінь генератора, необхідно придбати новий ремінь, схожий зі старим. Для того, щоб змінити ремінь, важливо для початку послабити натяг, щоб зняти його було простіше. Необхідно уважно вивчити, як влаштований натяжітель і де він розташований. Зазвичай він виглядає у вигляді натяжної болта або напівкруглої рейки, залежно від моделі автомобіля. Дуже важливо вивчити розташування ременя і послідовність зчеплення, новий ремінь потрібно буде встановити також. Якщо натяг в автомобілі регулюється за допомогою болта, то потрібно підібрати ключ, відповідний за розміром і повернути його в одну, або в іншу сторону. Повністю викручувати болт не потрібно, його необхідно просто відкрутити настільки, щоб ремінь ослаб, і його можна було легко зняти.
3
Порівняйте старий ремінь з новим, для того, щоб переконатися в їх схожості. Новий ремінь генератора встановлюється так само, як старий, інакше можливі технічні неполадки з автомобілем. В інструкції, що додається до автомобіля, повинна бути вказана оптимальна натяжімость. Ремінь не повинен бути сильно натянут.После заміни ременя необхідно підключити провід до акумулятора, включити двигун і дати навантаження на електрику. Якщо буде чути характерний свист, це означає, що ремінь затягнуть недостатньо.
Зверніть увагу
Дуже важливо дотримуватися послідовність установки нового ременя генератора, він повинен бути таким же як і старий і встановлений також.
При їзді на автомобілі можна потрапити в ситуацію, коли з ладу виходить ремінь генератора. Основна ознака негодности ременя є свист при роботі двигуна. Можна доїхати до сервісу або ж самому купити ремінь і замінити його.
Вам знадобиться
  • - ключі на 17 і 19
  • - монтажна лопатка або монтування
  • - новий ремінь
Інструкція
1
Заглушите двигун. Відкрийте капот і зніміть акумуляторну батарею.
2
Зірвіть і трохи відкрутите гайку на 17, що знаходиться на напівкруглої рейці. Ключем на 19 ослабте гайку болта нижнього кріплення генератора. Ослабьте натяг ременя за допомогою монтажної лопатки або монтування (сместите генератор ближче до блоку циліндрів).
3
Зніміть старий і зношений ремінь генератора зі шківів.
4
Накиньте новий ремінь на шківи. Відіжміть монтажної лопаткою генератор від блоку двигуна, надавши натяг ременя. У такому положенні затягніть гайку на 17, на напівкруглої рейці.
5
Необхідне натягнення ременя встановіть по величині прогину на ділянці між шківами. Прогин повинен становити 11-16 мм.
6
Затяните нижню гайку кріплення генератора і встановіть бризговики двигуна.
Зверніть увагу
Правильне натяг ременя встановлюйте по величині прогину на ділянці між шківами генератора і насоса охолоджуючої рідини або насоса і колінчатого вала, під зусиллям 10 кг. У першому випадку прогин повинен становити 10-15 мм, у другому - 12-17 мм.
Корисна порада
Якщо при знятті ременя генератора знадобиться більше зусилля, зніміть бризговики двигуна.