Як плести з шкіри. плетіння з шкіряних смужок.

Людина давно освоїв плетіння. Він плів собі житло, огорожі, робив меблі, взуття, предмети побуту з гнучких і довгих гілок. Потім для плетіння стали використовувати очерет, берест, нитки, газети, шкіру і багато іншого. Особливо гарні плетені вироби виходять з шкіри . Розглянемо, як виконується плоске плетіння з шкіри . Це плетіння дозволяє тонкі шкіряні шнури з'єднати в міцне виріб, зробити коси. Плоске плетіння з шкіри застосовують, якщо треба виготовити, наприклад, ремінь, шлевки, ремінець до сумочки прикраси та інші аксесуари.
Вам знадобиться
  • - непотрібні шкіряні вироби: чоботи, сумки, рукавички або залишки шкіри;
  • - ножиці;
  • - розмічальний циркуль;
  • - пробійники;
  • - клей;
  • - шило.
Інструкція
1
Начините плетіння. Зробіть косичку - шнур. Візьміть смужку з м'якої еластичної шкіри шириною 0.5 см. Зробіть на ній прорізи 0.5 см завдовжки і на відстані один від одного 0,5 см. Потім другий смужкою почніть плетіння, таким чином, щоб кінець ремінця протягають в проріз , починаючи з протилежного кінця. Щоразу смужку треба повністю виводити і підтягувати ремінець як слід.
2
Якщо ви будете плести з трьох смужок, то вийде звичайнісінька косічка.Можно використовувати і 4 смужки. Візьміть шкіряну смужку і розріжте її, але не дорізаючи до кінця 2-3 см. Щоб було зручніше працювати, тонкі ремінці прибийте до столу або закріпіть в утримувачі. Для цього можна використовувати, наприклад, великі скріпки або канцелярські скоби.
3
Для зручності можна смужки пронумерувати. Почніть плести так: друга смужка внахлест на третю, четверту на другу, перша під третю. Знову зробіть нумерацію смужок, колишня перша повинна стати вже другий. За тією ж схемою їх знову переплетіть. І так до самого кінця.
4
Можна зробити плетіння і з п'яти смужок. Смужки перша і п'ята завжди будуть йти назустріч один одному і виходити на протилежний край, а друга та четверта смужка будуть перехрещуватися над третьою. При цьому пам'ятайте, що третя смужка буде основною.
5
Порядок переплетення: перший піде над другим і під третім; П'ятого йде над четвертим і під третя; другий і четвертий смужки підуть один одному назустріч над третім; перша піде над другим і під третім, а п'ятий піде над четвертим, але під третім і першим; другий і четвертий йдуть один одному назустріч над 3-ей.Затем плетіння повторяете.Еслі ви плетете прикраса, має сенс взяти смужки шкіри різного кольору, так ви не заплутаєтеся при плетінні і створите оригінальний виріб.