Як оголосити конкурс.

Елемент змагання може помітно оживити навіть саме нудне або занадто складна справа. Учасники конкурсу стараються, винаходять нові прийоми, прагнуть виконати завдання якомога швидше і краще. А якщо всі прагнуть успішно завершити розпочату роботу, то і справа йде на лад, і результати зазвичай бувають високими. Якщо ж піти ще далі і запросити авторитетне журі, яке не тільки оцінить роботи, але і розповість, що в них добре, а що поки виходить неважливо - конкурс, крім усього іншого, може ще багато чому навчити.
Інструкція
1
Навіть для самого нехитрого конкурсу необхідно придумати умови. Подумайте, якої мети ви б хотіли добитися. Це може бути короткочасна мета (наприклад, придумати емблему для рок-клубу або записати диск з народними піснями у виконанні учасників вокального колективу), а може і більше тривале завдання. Наприклад, навчити вихованців того ж самого вокального колективу самостійно підбирати і розучувати репертуар. Різні цілі можна поєднувати. Оголосивши конкурс, ви можете і диск записати, і навчити самодіяльних артистів орієнтуватися в репертуарі, і навіть залучити нових учасників в свою команду.
2
Цілі, які ви перед собою ставите, повністю оголошувати не обов'язково. А от умови конкурсу , навпаки, повинні бути відомі і зрозумілі всім. Тому запишіть їх на папері. Якщо мова йде про конкурс малюнка або, припустимо, наукового проекту - вкажіть тематику, обсяг, вимоги до оформлення, терміни, в які необхідно надати роботу. Можна вказати і кількість робіт від одного учасника, і можливість колективної участі.
3
Оберіть журі. Їх може бути навіть два, особливо якщо робіт передбачається багато. Одне журі відбирає роботи, більш-менш відповідають вимогам конкурсу , а друга вибирає з відібраних робіт кращі. Якщо робіт небагато, то можна провести конкурс і в один тур. Дуже бажано, щоб в журі були люди, дійсно розбираються в предметі і до того ж зацікавлені в проведенні конкурсу . Голови журі розумніше вибрати з числа запрошених, а на себе взяти роль секретаря.
4
Подумайте про призи. Це не обов'язково можуть бути грамоти, дипломи та медалі, хоча і добре, коли вони є. Але за результатами конкурсу малюнків непогано б провести виставку, а якщо ви розглядали наукові проекти - то конференцію, на якій переможці могли б детально розповісти про свої роботи. Призом може стати і можливість публікації в журналі (нехай навіть самодіяльному), або запис диска. Якщо вам вдасться знайти спонсора, то можна купити і цілком матеріальні призи. Краще, якщо це будуть корисні і потрібні речі.
5
Про майбутній конкурсі необхідно оголосити заздалегідь. Це можна зробити в місцевих засобах масової інформації або в соціальних мережах. Там же можна розмітити умови конкурсу , склад журі та можливі призи.
Зверніть увагу
Необхідно заздалегідь вирішити з головою журі, як ви будете чинити з запізнилися учасниками, в яких випадках роботи будуть прийматися, а в яких - ні. Приготуйтеся до того, що будуть учасники, незадоволені роботою журі та його рішеннями. Заздалегідь подумайте, як ви будете відповідати на претензії з боку тих, кому не вдалося виграти.
Корисна порада
Постарайтеся зробити пам'ятні невеликі подарунки для всіх учасників.