Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Багато людей вірять в те, що яблучний оцет не тільки інгредієнт для салатів і маринадів, а й прекрасне лікувальне засіб. Він допомагає при різних захворюваннях шкіри і навіть веде до нормалізації ваги. Зробити яблучний оцет самому не важко. Існує кілька способів. Одні вимагають багато часу на процес бродіння, інші - більше зусиль і витрат.
Вам знадобиться
  • органічні солодкі яблука
  • очищена вода
  • віние дріжджі
  • марля
  • скляна
  • керамічна або пластиковий посуд
Інструкція
1
«Довгий» метод хороший тим, що при створенні даного оцет а вам не доведеться використовувати цілі яблука. Досить шкірки і недогризків. Також він не вимагає додаткових витрат. Процес бродіння буде проходити за рахунок «диких» дріжджів.
2
Почніть складати огризки і шкірку від яблук в банку з широким горлом. Накрийте банку чистою марлею для того, щоб те, що залишилося від яблук, окислялось, під впливом повітря, але доступ бруду і сміттю був закритий. Як тільки огризки потемніють, залийте їх водою.
3
Ви можете поповнювати вміст банки ще кілька днів, після того як додасте воду.Еслі ви збираєтеся вчинити саме так, залиште трохи вільного простору в банке.Еслі немає, заповніть банку водою цілком, під горлечко.
4
Тримайте банку в темному, теплому місці. Як тільки на поверхні почне з'являтися сіра піна, припиніть додавати огризки і шкірку. Оцет буде бродити щонайменше місяць.
5
Через місяць варто спробувати - чи готовий оцет ? Якщо результат вас влаштовує, процідіть вміст банки в чисту пляшку.
6
Для того щоб отримати оцет з цілісних яблук, вам знадобляться винні дріжджі. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах для виноробів або через інтернет.
7
Для такого виду яблучного оцет а підійдуть не всякі яблучка. Вибирайте ідеальні екземпляри - зрілі, рівні, без черв'яків і гнильних цяток. Найбільш відповідні сорти ті, що з високим вмістом цукру: Гала, Джонаголд, Ред Делішес, Фуджі.
8
Яблука потрібно вимити й нарізати на шматочки. Якщо у вас є соковижималка, вичавіть сік. Якщо ні, то наріжте яблука якомога дрібніше і відіжміть через марлю. Буде потрібно не менше 6 літрів яблучного сока.Пять літрів соку перелийте в керамічну, скляну або пластиковий посуд. Ні в якому разі не використовуйте металеві посудини.
9
В одному літрі соку розчиніть одну корж винних дріжджів. Досягніть повного розчинення культури в соку. Тільки після цього влийте цю суміш до решти соку.
10
Посудина, в якому буде настоюватися оцет , повинен бути заповнений не більше ніж на 2/3. Накрийте його чистою марлею і приберіть в темне, тепле місце. Температура навколишнього середовища не повинна падати нижче 16 градусів за Цельсієм, але й не повинна підніматися вище 27 градусів.
11
Протягом трьох тижнів щодня перемішуйте вміст посудини. Через три-чотири тижні спробуйте оцет . Якщо вас влаштовує концентрація і аромат, відфільтруйте його. Це зупинить процес бродіння.
12
Перелийте фільтрований оцет у велику емальовану каструлю, поставте її на маленький вогонь. Дочекайтеся поки температура підніметься до 60 градусів за Цельсієм і зніміть каструлю з вогню. Дайте оцет у трохи охолонути і розлийте в пластикові або скляні пляшки. Закрийте кришками.
13
Поставте пляшки в ємність з гарячою водою, для подальшої стерилізації. Коли вода охолоне, оцет можна забрати на зберігання в прохолодне, темне, сухе место.Яблочний оцет на винних дріжджах володіє більш насиченим смаком і тонким ароматом.