Як зробити мікрофон з динаміка.

Мікрофон , зроблений з динаміка, володіє високою лінійністю (високою точністю при перетворенні сигналу). Якщо у вас немає високоточного мікрофона, але він вам конче знадобився, не соромтеся і використовуйте динамік в незвичайному для нього якості. Може виникнути і аварійна ситуація, при якій вам доведеться винаходити мікрофон з підручних засобів. Наприклад, працівники службової радіостанції мікрофон просто-напросто упустили і розбили. Замініть його широкосмуговим динаміком - наприклад, трансляційним.
Вам знадобиться
  • Динамік
  • НЧ-трансформатор
  • Екранований провід
  • Металевий корпус
Інструкція
1
Внутрішнє опору динаміка у порівнянні зі звичайним динамічним мікрофоном дуже низька. Развиваемое їм напруга мало, і недостатньо для підключення його безпосередньо до стандартного входу підсилювача. Тому необхідно застосувати підвищувальний трансформатор. Підключіть динамік до низьковольтної обмотці трансформатора, а з високовольтної подайте сигнал на мікрофонний вхід підсилювача. Різні трансформатори мають різні опору високовольтної обмотки. Тому корисно вихідну обмотку постачити змінним опором, включеним за схемою потенціометра.
2
Підключення до підсилювача необхідно проводити екранованим проводом щоб уникнути наводки перешкод. Добре так само помістити зібрану конструкцію в металевий корпус з отвором під динамік і з'єднати корпус з екраном дроти.
3
Якщо немає під рукою відповідного за габаритами металевого корпусу, можна використовувати трансляційний динамік радіоточки разом з корпусом, випаявши змінний резистор з ланцюга динаміка і поставивши його в високоомних ланцюг як потенціометр. У цьому випадку можна спробувати використовувати власний трансформатор радіоточки.
Зверніть увагу
Під час використання мікрофона не можна користуватися ручкою резистора. Це може викликати гуркіт і клацання при трансляції.
Корисна порада
Трансформатори можуть використовуватися різні. Це може бути вихідний трансформатор від лампового радіоприймача, накальний трансформатор (службовець для живлення ланцюгів напруження лампових схем), вихідний трансформатор кадрової розгортки від лампового телевізора (ТВК).