Як відрегулювати натяг нитки. Як посилити натяг нитки в шпульно ковпачку легенько вдарити.

Буває так прикро, коли необхідно що-небудь прострочити, а машинка не шиє, петляє, рве нитку, затягує тканину. Рівна красива строчка не виходить, і вам доводиться звертатися в ательє, а швейну машину везти до майстра. Однак найчастіше проблема в неправильно відрегульована натягу ниток. Самостійно зробити таку настройку нескладно, важливо мати під рукою посібник з експлуатації машини і час для експериментів.
Вам знадобиться
  • швейна машинка, керівництво по експлуатації, викрутка, тканина, нитки.
Інструкція
1
Для перевірки якості строчки перед основним шиттям зробіть пробну строчку на клаптику потрібної вам тканини. Ідеальна рядок - та, при якій переплетення верхньої і нижньої нитки знаходиться в середині зшиваються матеріалів.
2
Починайте регулювання натягу з нижньої нитки . Ця нитка намотується на шпульку, яка вставляється в шпульний ковпачок. Регулятор - гвинтик на шпульно ковпачку, притискає пружину. Якщо ви підніміть шпульний ковпачок за що виходить з нього нитку, то він буде спокійно висіти на ній. При легкому посмикуванні за нитку ковпачок повинен трохи зісковзувати вниз. Добийтеся потрібного натягу нитки , підкручуючи або відпускаючи гвинтик. Повертайте викрутку по чуть-чуть, тому гвинтик зовсім маленький і може вискочити.
3
Проробивши вищеописану операцію, зробіть пробну строчку на тканині. Подальша настройка буде здійснюватися регулятором натягу верхньої нитки . Як правило, цей блок знаходиться на фронтальній частині машини і спеціальних інструментів для підкручування не вимагає.
4
Уважно подивіться на виконану рядок. Якщо на верхній частині тканини утворилися кошлаті повітряні петлі, необхідно послабити натяг верхньої нитки . Для цього поверніть ручку регулятора проти годинникової стрілки. Якщо кудлата строчка вийшла знизу, то повертайте регулятор натягу в протилежну сторону - за годинниковою стрілкою. Тим самим ви посилити натяг верхньої нитки .
5
Перевірте якість строчки після регулювання. Прострочіть складений клаптик і порівняйте його з найпершим варіантом. Пам'ятайте, що регулювання залежить від товщини ниток і якості тканини.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, ідеальної строчки домогтися дуже складно на «примхливих» тканинах: ворсистих, що тягнуться, дуже тонких і слизьких.
Корисна порада
Якщо нитка рветься, незважаючи на всі регулювання, шукайте проблему в механізмі самої машини. Так нитка може перерізати нітенаправітеля, голкової пластиною, лапкою або рватися в котушці.