Як підготуватися до марафону. марафон Як підготуватися.

Якщо ви вирішили взяти участь у спортивному заході на довгу дистанцію, приготуйтеся до того, що тренування переможця набагато жорсткіше і важче, ніж майбутній вам марафон. Якщо ж ви націлені на перемогу, вам залишається лише тренуватися і слідувати деяким вказівкам.
Інструкція
1
Бігайте щодня. Тіло повинно "звикнути" до бігу. Зрозуміло, бігати кожен день з максимальною віддачею неможливо, проте підтримувати тонус необхідно. Навіть маленька пробіжка на 30-40 хвилин кожен день дозволить м'язам бути в формі, так само як і вам.
2
Бігайте з обважнювачами. Щоб сам марафон здався вам легкої забавою, ускладнюйте тренування. Купуйте кілька невеликих гирьок на ноги. Навіть 2 кілограми на кожну ногу - вже добре. Ви зможете більш швидко накачати м'язи, а коли в день марафону побіжите без гир, у вас складеться враження польоту, а зовсім не бігу.
3
Переборюйте повну довжину дистанції. Якщо марафон намічається довгий, не варто бігати швидко, але помалу. Намітьте собі маршрут і повністю долайте його. Ваше тіло повинно звикнути до майбутній гонці. Це одна із запорук успіху.
4
Правильно харчуйтеся. Щоб швидко наростити м'язи ніг, вам потрібна правильна дієта. Їжте якомога більше білка, що корисно для м'язів. Калорії ж потрібні для сили. Але якщо ви бігаєте менше однієї години в день, від калорій краще відмовитися, інакше ви отримаєте зайву вагу, який лише стане тягарем, а не допомогою.
5
Добре висипайтеся. Це теж не менш важлива вимога для перемоги. Тренування вимотують організм і щоб відновитися і бути в тонусі, йому потрібний як мінімум восьмигодинний сон. В іншому випадку ви ризикуєте дійти до змагань струнким і підтягнутим, але абсолютно безсилим.
Корисна порада
Робіть масаж ніг. Як тільки відчуваєте, що втомилися, а ноги починають ломити, зробіть перепочинок і розімніть м'язи. Помасажуйте з усіх боків кожен м'яз, поліпшивши таким чином кровотік і знявши напругу. Увечері, після закінчення тренувань, намагайтеся повністю розслабити ноги і лише час від часу напружуйте м'язи, щоб "розправити" їх.