Як поміняти повітряний фільтр.

Регламент проведення технічного обслуговування автомобілів ВАЗ, обладнаних інжекторними силовими установками, передбачає заміну повітряного фільтра системи живлення через кожні десять тисяч кілометрів пробігу. Але іноді виникає ситуація, особливо після поїздки в сільській місцевості по грунтових дорогах, коли потрібно замінити фільтр, не чекаючи чергового технічного обслуговування. Змінити фільтруючий елемент повітряного фільтра можна самостійно. Дана процедура відніме не більше десяти хвилин особистого часу.
Вам знадобиться
  • Викрутка.
Інструкція
1
Для видалення старого та встановлення нового фільтра, необхідно підняти капот машини. Потім за допомогою фігурної викрутки викрутити чотири гвинти, які фіксують кришку повітряного фільтра, зняти її і витягти з корпуса старий фільтруючий елемент.
2
Внутрішню поверхню корпусу фільтра необхідно очистити від пилу й сміття вологою ганчіркою. В даному випадку ідеально підійде спеціальна ганчірочка для видалення вологи з поверхні кузова машини, яка є практично у будь-якого автовласника.
3
Закінчивши з наведенням стерильності, встановіть новий елемент очищення повітря на штатне місце, і зафіксуйте кришку фільтра раніше викрученими гвинтами.
Зверніть увагу
В даний час придбати фільтр очищення надходить у двигун атмосферного повітря, не складає для автовласників ніяких проблем. Ними торгують всі профільні магазини автозапчастин.
Корисна порада
Економити в даному випадку не слід. Вийде, як то кажуть: "Собі дорожче". Тому що забруднене повітряний фільтруючий елемент тягне за собою: підвищена витрата палива, моторного масла, а також інтенсивний знос деталей двигуна.
Для того щоб будь-який автомобіль, в тому числі Ford Focus, нормально працював, йому потрібно регулярне технічне обслуговування. Заміна повітряного фільтра є однією з його невід'ємних процедур. Якщо цього не зробити, в суміш надходитиме занадто мало повітря, що призведе до падіння потужності і перевитрати палива, а частинки пилу будуть сприяти швидкому зносу двигуна.
Вам знадобиться
  • Новий повітряний фільтр, ключі, викрутка
Інструкція
1
Вимкніть двигун Ford Focus. Підніміть капот автомобіля. Під капотом розташована велика пластикова коробка, від якої відходить пластикова трубка великого діаметру. В деяких випадках ця трубка може бути гофрованої. Вона повинна вести до дросельної частини двигуна, подаючи повітря для наступного його змішування з паливом.
2
Кришку тримають спеціальні засувки, які відкиньте, звільнивши кришку. Робити це потрібно, не докладаючи зайвих зусиль. Якщо засувка заклинила, акуратно подденьте її викруткою. На деяких моделях кришка повітряного фільтра тримається не на засувках, на болтах. В цьому випадку підберіть потрібний ключ і відкрутіть їх. В деяких випадках може знадобитися викрутка. Звільнивши кришку, відведіть її вверх або в сторону, при цьому не пошкодите дроти, шланги та інші комунікації, які оточують кришку і коробку, в якій розташований повітряний фільтр.
3
Акуратно вийміть старий фільтр, який може бути дуже забруднених. Не потрібно витрушувати його, просто акуратно відкладіть в сторону, а краще упакуйте в герметичний пакет. Очистіть нижню частину корпуса повітряного фільтра від скопилася в ній пилу і бруду, якщо цього не зробити, то вона буде сильно забруднювати новий фільтр, і він прослужить набагато менше, ніж йому належить. Добре для цього підійде компресор для накачування шин, що подає стиснене повітря.
4
Встановіть новий фільтр. При його покупці обов'язково переконайтеся, що він рекомендується компанією-виробником для установки саме на моделі Форд Фокус. Якщо є така можливість, краще встановити так звану оригінальну запчастину, яка напевно має потрібний ресурс і очищає подається в двигун повітря до потрібних кондицій. Після установки встановіть верхню кришку, переконавшись в правильності та герметичності її установки.