Як навчити команді "Фу".

У вихованні будь собаки величезне значення має приділятися заборонним командам. За традицією в нашій країні в якості забороняє використовується команда «Фу». З даною командою собака повинна бути познайомлю ще в щенячому віці. Чим чіткіше буде відпрацьований заборонний комплекс базового курсу дресирування, в яку входить команда «Фу», тим легше буде проходити в подальшому виховання і дресирування собаки.
Вам знадобиться
  • - ласощі;
  • - шматочки їжі (подразник);
  • - скручена газетка;
  • - поводок.
Інструкція
1
Після досягнення вашим щеням віку 4 місяців починайте його навчання команди «Фу». З даною командою цуценя слід знайомити в домашніх умовах, але закріплювати вивчений поведінка слід, як вдома, так і на прогулянках.
2
Запасіть заздалегідь ласощі для цуценяти, щоб можна було вчасно забезпечити позитивне підкріплення потрібного вам дії собаки. Як ласощі повинні використовуватися смачні шматочки їжі невеликого розміру щоб уникнути швидкого наеданія цуценя ласощами.
3
Покладіть перед носом цуценя шматок м'яса або улюблену іграшку і строгим голосом дайте команду «Фу». Не дозволяйте собаці взяти їжу або предмет. Для цього при спробі схопити заборонене пащею знову строго скажіть «Фу» і легко стукніть по морді собаки згорнутої газетою.
4
Ні в якому разі не бийте собаку рукою, а тільки чимось у руці. Розраховувати силу ляпанця потрібно, виходячи з породи і габаритів собаки. Цуценяті чи-хуа-хуа достатньо буде і просто суворого голосу з командою, а для «ведмежати» алабая доведеться вкластися додатково міцно скрученої газеткою.
5
Як тільки цуценя припинить спроби взяти бажаний предмет або їжу, активно похваліть його і дайте шматочок ласощів для заохочення. Процедуру повторити, навчання 3-4 рази на день.
6
Водночас на вуличних прогулянках уважно стежте за цуценям. При його спробі взяти в пащу що-небудь із землі, строго подайте команду «Фу» і зробіть короткий, але відчутний ривок повідця. Безумовно, до повного вивчення цуценям команди його вигул повинен відбуватися тільки на повідку.
7
За одну прогулянку не подавайте більше 2-3 забороняючих команд, інакше собака перестане їх сприймати. Інтервали між командами повинні бути порядку 10-20 хвилин, в залежності від стресостійкості цуценя. При відсутності на території вигулу подразників для собаки непомітно підкидайте шматки їжі (подразник) під час навчання на землю перед собакою.
8
Не допускайте зриву формованого навику, коли собака, незважаючи на подану команду, все-таки робить, що забороняється. Контролюйте собаку повідцем. При виконанні їй команди тут же позитивно підкріпите її ласощами. Важливо, щоб між виконаною командою і підкріпленням собаки не пройшло більше 3-4 секунд.
9
Команда «Фу» вважається виученої, якщо з першої ж її подачі ваша собака негайно припиняє небажану дію. Підтримуйте розученою навик, регулярно даючи собаці команду «Фу» в різних ситуаціях.