Як натягнути ланцюг у ВАЗі. Як полагодити натяг ланцюга на двигуні ваз 106.

Зі збільшенням експлуатаційного пробігу автомобіля в шумі працюючого мотора з'являється характерний металевий "шелест". При появі перших ознак подібного шуму необхідно підтягнути ланцюг приводу розподільного вала, який розташований у верхній частині головки блоку циліндрів двигуна.
Вам знадобиться
  • Торцевой ключ на 13 мм,
  • накидний ключ для храповика.
Інструкція
1
Коли автовласник стикається з подібною проблемою вперше, то підчас йому здається що самостійно, без допомоги моториста, впоратися з усуненням дефекту у нього не вийти. Але це далеко не так.До початку виконання процедури натягу ланцюга ГРМ (газорозподільного механізму) уважно вивчіть прикладену схему. Зверніть увагу на позицію № 7 - це і є механізм натягу ланцюга распредвала, з яким надалі доведеться вам працювати.
2
Після проведеного дослідження схеми, відкриваємо капот і заходимо з правого боку автомобіля. У передній частині двигуна, поруч з випускним колектором, знаходимо потрібний пристрій, на якому необхідно відпустити ключем на 13 мм, на два-три оберти, кришку натяжителя ланцюга. Потім накидаємо ключ на храповик клонували і провертає його за годинниковою стрілкою кілька разів. Припинити треба в той момент, коли необхідно додавати до ключу максимальне фізичне зусилля, після досягнення якого надійно затягуємо пробку регулятора ланцюга.
3
Знімаємо ключ з храповика, запускаємо двигун, і насолоджуємося рівною роботою мотора.