Як зберегти будинок в теплі.

Як часто ми стикаємося з ситуацією, коли батареї гарячі, а в домі все одно прозирає і холодно. Як створити затишок і зберегти тепло в домі , не витрачаючи на дороге устаткування і обробку? В цьому вам допоможуть деякі нехитрі поради.
Інструкція
1
Перевірте всі віконні рами у вашій квартирі. Всі знайдені щілини ретельно закладіть ватою, поролоном або спеціальним утеплювачем, а зверху заклейте простий папером або смужками бавовняної тканини. Тканина мочиться і легко клеїться за допомогою звичайного господарського мила. Інший простий спосіб закрити щілини віконних прорізів - розтопити парафін, набрати його в одноразовий шприц великого об'єму і закачати парафін в щілини. Навесні такі рами відкриватиме ще простіше, ніж рами, заклеєні ганчірками або папером.
2
Повісьте на вікна штори з щільної світлої тканини, адже тепло втрачається і просто випромінюючи через прозоре скло. При сильних холодах обов'язково тримайте такі фіранки щільно запнутими. Ні в якому разі не закривайте такими шторами самі батареї, які, як правило, знаходяться безпосередньо під закриваються вікнами - інакше ви замість економії тепла, знизите тепловіддачу радіаторів в приміщення. Прикріпіть ззаду батареї лист дзеркальної плівки - тим самим ви збільшите її тепловіддачу.
3
Перевірте систему опалення: поміняйте повітряні фільтри, щоб уникнути засмічень і забруднення устаткування. Якщо ваша опалювальна система стара, можливо, її варто поміняти на нові радіатори. Часто це дозволяє значно підвищити ефективність обігріву.
4
Купіть додатковий обігрівач. При цьому зовсім не обов'язково купувати дорогу серйозну систему, яка одночасно кондиционирует і зволожує повітря (якщо ви, звичайно, не мільйонер). Середній масляний радіатор цілком здатний добре зігріти досить велику кімнату і забезпечити тепло і затишок на всю зиму. Вони дуже швидко нагріваються, а вбудований вентилятор поширює тепло на все приміщення. Крім того, такий радіатор можна включити в режим періодичної роботи, і тоді прилад буде включатися час від часу. Так можна знизити навантаження на радіатор і в той же час не перегріти приміщення до стану африканської спеки. Можна використовувати також тепловентилятори, але їх потужність залишає бажати кращого, так що не всім господарям підійдуть такі прилади.
Щоб зберегти тепло в приватному будинку, буде потрібно утеплити перекриття і стіни, віконні та дверні прорізи. Це завдання можна виконати декількома способами. В будинках, побудованих із цегли і дерева, процес утеплення істотно відрізняється.
Вам знадобиться
  • - пінопласт
  • - сипучий утеплювач
  • - силіконовий герметик
  • - монтажна піна
  • - пиломатеріал
  • - саморізи по дереву
  • - шуруповерт
Інструкція
1
Для того щоб тепло не покидало будинок, потрібно виконати якісне утеплення стін і перекриттів. Починати потрібно з останніх. Етапів утеплення приватного будинку небагато, але деякі з них вельми трудомісткі.
2
Перш за все потрібно обстежити горище і оглянути, наскільки міцний його підлогу. Від цього буде залежати вибір матеріалу для утеплення верхнього перекриття. Якщо воно здатне витримати додаткове вагове навантаження, можна скористатися найпростішим способом утеплення - насипати на підлогу горища шар керамзиту, тирси або сухого річкового піску. Якщо обшивка верхнього перекриття слабка, її демонтують, а в проміжки між балками закладають пінопласт або плити мінеральної вати. Потім обшивку повертають на місце.
3
Складніше утеплити підлогу. Для цього буде потрібно його розкрити і або насипати на грунт сипучий утеплювач, або приступити до монтажу підтримуючих планок. Для цієї мети можна використовувати будь-який відповідний пиломатеріал: горбиль, плити ОСБ (нарізані на смуги шириною 8-10 см), дошки, міцні рейки або бруски. Деревину кріплять під лагами, прикріплюючи її до них саморізами по дереву. Після чого в отвори між лагами закладають утеплювач. Якщо настилають пінопласт, то щілини обов'язково заповнюють монтажною піною. Після чого заново настилають мостини.
4
Часто основна витік тепла відбувається через вікна. Тут основну увагу потрібно звернути на утеплення рам. Щілини заповнюють водостійким і морозостійким силіконовим герметиком, замазками, ватою, клоччям, заклеюють папером або спеціальні поролоновими стрічками на клейкою основі.
5
Якщо встановлені металопластикові вікна, але тепло вони погано утримують, причину потрібно шукати в неправильно змонтованих укосах. Ці полотна слід зняти, в проміжки закласти утеплювач (або заповнити їх монтажною піною) і встановити на місце. Аналогічно поступають і в тому випадку, якщо двері «холодні».
6
Цегла має більш високу теплопровідність, ніж дерево. Тому внутрішнього утеплення буде недостатньо. Найефективнішим вважають зовнішнє, що складається з монтажу полотен теплоизолятора зовні на стіни будівлі. Для цієї мети краще вибрати листовий пінопласт. Цей матеріал не вбирає вологу і легко приклеюється до цеглини.
7
Спочатку слід вибудувати дерев'яний каркас, що складається з рейок з кроком між ними, рівним ширині утеплювача. Його закладають в проміжки між стійками каркаса. По завершенні робіт поверх пінопласту монтують оздоблювальний матеріал: сайдинг, профнастил, фасадні панелі.