Як відновити акумулятор автомобіля. Відновлення акумулятора автомобіля.

Акумулятор не заводить автомобіль? Не поспішайте замінювати його новим. Слідуйте перевіреним на практиці порад і продовжите термін його експлуатації ще на кілька сезонів. Не забувайте постійно обслуговувати його після відновлення.
Вам знадобиться
 • - готовий електроліт
 • - дистильована вода
 • - ареометр
 • - зарядний пристрій - наприклад «Кедр» з автоматичним режимом цикл, що виключає перезарядку
 • - десульфатірующім присадка, що додається в електроліт
 • - піпетка і маленька клізма
Інструкція
1
Найчастіше акумулятор з ладу виводить неправильна експлуатація. Простоювання взимку в пробках з увімкненими фарами, вентилятором, обігрівом заднього скла, магнітолою виснажують його настільки, що повторний запуск двигуна ставати неможливим. Забудькуватість водіїв, які залишають на тривалий час включеними габарити - також призводять до проблем при включенні стартера автомобіля.Еслі у нього знизилася ємність за рахунок тривалої розрядки, сульфатации пластин - повернути його до життя допоможе тривалий зарядно-розрядний цикл.
2
«реанімації» слід починати з промивання акумулятора дистильованою водою, виливши старий електроліт. Перевернути і витрусити з нього все сміття. А далі по пунктах:
3
Розвести в електроліті присадку і залити його в акумулятор.
4
Підключити зарядний пристрій (заливні пробки не закручувати!) І почати зарядно-розрядний цикл в автоматичному режимі.
5
Цикл проводити, поки напруга на клемах не досягне 13,8-14,2 вольта.
6
Розрядити акумулятор через приєднану лампочку до напруги 10, 8 вольт.
7
Знову почати зарядно-розрядний цикл, відзначати час зарядки і величину зарядного струму. Перемноживши, визначити ємність акумулятора. При досягненні номіналу ємності, відновлення закончіть.Еті операції допоможуть не тільки відновити акумулятор автомобіля для подальшої експлуатації, але і навчать правильно поводитися з ним надалі.
Якщо ви маєте на руках не працюючий акумулятор, його можна спробувати відновити. Звичайно, в деяких випадках, наприклад, якщо він перемерз і при зарядці електроліт відразу ж закипає, зробити це неможливо. При деяких інших несправності - засульфатірованность, часткове руйнування вугільних пластин - працездатність АКБ можна відновити.
Вам знадобиться
 • - електроліт;
 • - дистильована вода;
 • - зарядний пристрій;
 • - маленький ареометр;
 • - тестр;
 • - десульфатірующім присадка.
Інструкція
1
Злийте електроліт. Промийте акумулятор дистильованою водою. Потрясіть, переверніть, витрусіть все сміття. Робіть це до тих пір, поки не перестане вимиватися вугільна крихта. Якщо цього не відбувається, значить, вугільні пластини зруйновані. Припиніть промивання - вашому акумулятору вже ніщо не допоможе. Однак досить часто ця процедура допомагає усунути замикання пластин.
2
Наступний етап - усунення відкладень солей на пластинах. Залийте в акумулятор свіжий електроліт. Додайте десульфатірующім присадку. Залиште АКБ на дві доби. За цей час присадка розчиниться, бульбашки повітря піднімуться на поверхню. При необхідності долийте електроліт до номінального обсягу. До речі кажучи, присадку можна розчинити заздалегідь.
3
Зніміть пробки, підключіть зарядний пристрій. На цьому етапі належить «тренування» тобто зарядка та розряджання доти, поки не відновиться його нормальна ємність. Виставте ток зарядки приблизно 0,1 А. Слідкуйте, щоб електроліт не нагрівається. При необхідності зменшіть струм зарядки. Слідкуйте за напругою на клемах. Воно повинне досягти 2,3-2,4 В на кожну секцію акумулятора.
4
Зменшіть ток в два рази і продовжите зарядку. Якщо протягом двох годин напруга на клемах не змінюється, зарядку припиніть. Доведіть щільність до номінальної. Для цього долийте електроліт або дистильовану воду.
5
Підключіть до акумулятора лампочку, ток якої приблизно дорівнює 0,5-1 А. розряджати акумулятор до отримання значення напруги на клемах 1,7 В на кожну секцію. Якщо ємність не досягає номінального значення, повторіть цикл зарядки і додайте в електроліт ще трохи присадки. Закрийте пробки. Працездатність вашого акумулятора відновлена. Надалі дотримуйтесь загальних рекомендацій з обслуговування АКБ .