Як намалювати лабіринт.

Класичним лабіринтом вважається лабіринт з острова Крит, що фігурує в легенді про Тесея та Аріадну. Лабіринти такого типу чудові тим, що алгоритм їх створення дуже простий.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, олівець
Інструкція
1
Перший етап створення лабіринту критського типу - зображення основи у вигляді хреста. Вам потрібно намалювати дві короткі лінії (горизонтальну і вертикальну), пересічні в центрі під прямим кутом. Потім навпроти кожного з чотирьох утворилися в центрі кутів поставити крапку - так, як показано на малюнку. Це основа самого простого - трехкружного - лабіринту.
2
Коли основа буде готова, приступайте до малювання самого лабіринту. Для початку продовжите верхню частину хреста вгору і вправо - до найближчої намальованою точки, як це зображено на малюнку. Це центр лівостороннього лабіринту. Якщо ви хочете зобразити правобічний лабіринт, проводите першу дугу в протилежну сторону - вгору і наліво.
3
Тепер проведіть дугу від верхньої лівої точки до правого кінця хреста (для лівостороннього лабіринту) або від верхньої правої точки - до лівого кінця (для правостороннього). Звіртеся з малюнком.
4
Потім побудуйте дугу від лівого кінця хреста до правої нижньої точки відповідно до зображенням на малюнку. У випадку з правостороннім лабіринтом - робіть те ж саме в дзеркальному відображенні.
5
Нарешті, проведіть останню, найбільшу, дугу: від залишилася точки до нижньої краю хреста. Ваш лабіринт готовий. Якщо перший поворот в ньому буде наліво, він називатиметься лівостороннім, якщо навпаки - правостороннім. На малюнку ви можете бачити класичний лівобічний лабіринт.
6
Якщо ви хочете побудувати лабіринт з великою кількістю кіл, то в основу лабіринту слід додати по одному або по два прямих кута в кожній чверті хреста. В цьому випадку першу дугу потрібно буде провести від верхнього кінця хреста до найближчої сторони додаткового прямого кута. Наступну дугу ви будете вести від верхньої боку протилежної куточка до точки, лежачої поруч з першим прямим кутом. Подальший алгоритм буде схожий з побудовою трехкружного лабіринту.