Як очистити дизельне паливо.

Багато стикаються з проблемою очищення дизельного палива від механічних частинок. Використовувана під час заправки паливних баків сітка-фільтр здатна затримувати частинки розміром більше 80 мкм. Частинки меншого розміру легко проходять крізь сітку-фільтр паливного бака, тим самим забиваючи паливні фільтри дизеля.
Інструкція
1
Одним із способів очищення дизельного палива є фільтрація. Вона захищає від твердих частинок пилу, які проникають в паливний бак при його відкритті. Наявність частинок пилу може стати причиною несправностей дизеля, оскільки вони засмічують отвори і канали розпилювача форсунки, внаслідок чого в камеру згоряння подається недостатня кількість палива, і потужність двигуна знижується. Після очистки фільтрацією ефективність згоряння палива зростає, а значить, потужність двигуна буде вище, паливо витрачається економічніше.
2
Фільтр складається з фільтруючого елемента і корпуса. Фільтруючий елемент виготовлений зі спеціального паперу, синтетичного волокна або целюлози. Деякі фільтри здатні затримувати як тверді частинки, так і частина води, що міститься в паливі. Під час експлуатації стежте за тим, щоб фільтр не переповнявся водою, інакше вода його повністю заблокує, і в обхід фільтру потече неочищена паливо . Важливо правильно підібрати фільтр в залежності від розміру частинок, інакше фільтр не виконає свої функції.
3
Один з різновидів фільтрації - сепарація. Цей спосіб очищення застосуємо при сильно забрудненому дизельному паливі. Сепаратори дозволяють видалити сторонні речовини з палива, навіть якщо їх концентрація дуже висока. При застосуванні сепарації використовується метод відділення води і твердих частинок в центрифузі, їх подальшому зборі на дні корпусу очищувача, і фільтрації через спеціальну папір з особливою просоченням. Таке обладнання дороге і використовується, як правило, на великих підприємствах з витратою палива більше 150 т на місяць.
4
Для самостійної очищення дизельного палива можна використовувати спеціальні присадки, що перешкоджають закоксовування форсунок, утворенню нагару на поршнях і стінках камери згоряння, на свічках розжарювання. Активна формула дизельних присадок, залежно від свого призначення, дозволяє витісняти воду, що потрапила в паливо , а також перешкоджає підвищенню цетанового числа і загустеванию палива.
Практично в будь-якому дизпаливі присутня безліч забруднювачів, однак вода доставляє найбільшу кількість проблем. Фільтри-сепаратори, які покликані відокремлювати паливо від іншої рідини, не завжди працюють належним чином, тому доводиться застосовувати інші методи очищення.
Інструкція
1
Термін служби автомобіля залежить від якості палива і від його чистоти. Основні забруднювачі паливної системи - органічні речовини, неорганічні елементи та вода. В особливо неякісному паливі присутні асфальтени, які залишають на фільтрі чорні відкладення і швидко виводять його з ладу. Вода ж в паливі викликає корозію систем подачі палива в автомобілі і іржу. Взимку вода замерзає у найвіддаленішій точці системи і тому двигун не може запуститися. У воді можуть розмножуватися мікроорганізми, які харчуються паливом. Через це в теплу пору доби швидко забивається паливний фільтр.
2
Для очищення добре підійде метод відстоювання. Помістіть дизельне паливо в бак або каністру, і протягом 25 діб кількість механічних частинок зменшиться.
3
Для фільтрації великих обсягів палива використовуються відцентрові очисники, що представляють собою досить великі установки, які очищають до 3 тонн пального на годину. Центрифуга видаляє з дизеля не тільки механічні елементи, але і воду.
4
Для фільтрації дизельного палива в автомобілі застосовуються сепаратори, які встановлюються в паливну систему і очищають пальне незалежно від кількості вмісту шкідливих елементів. Бувають механічні та хімічні сепаратори, які розрізняються принципом дії. Сепаратори відокремлюють воду і відкладають її на дні очищувача. У більш дорогих моделях встановлюється особливий паперовий шар Aquacon, який затримує воду в дуже великих кількостях.
5
Сепаратори ставляться не тільки на автомобілі, але і на підприємствах, де обсяг споживання палива досягає великих обсягів (більше 150 тонн на місяць). Часто пальне очищають під час перекачки з паливозаправника в ємності для зберігання палива.
Корисна порада
Якщо доглядати за сепаратором, то він прослужить набагато довше, ніж звичайний фільтр. Досить періодично промивати його і очищати дно, на яке фільтруються всі шкідливі речовини.