Як дати кішці ліки.

Лікування тварин - складна процедура, з якою стикався, мабуть, практично кожен їх власник. Змусити тварину прийняти ліки практично неможливо, адже брати наші менші не мають звички їсти і пити те, що їм не до смаку. Кішки в цьому сенсі нічим не відрізняються від інших представників фауни. Як же дати кішці ліки ?
Інструкція
1
Якщо препарат сумісний з їжею, то дати його кішці досить просто. Просто додайте подрібнену пігулку або краплі в котячий корм, ретельно перемішайте і дайте кішці. Можна спробувати НЕ подрібнювати таблетки, а вставити їх цілком в шматок ковбаси чи риби. Якщо кішка любить запропоноване ласощі, а препарат не надто перебиває його смак і запах, то все буде успішно з'їдено.
2
Якщо ліки потрібно ковтати в чистому вигляді, то доведеться змушувати тварина силою. Візьміть кішку на руки, відкрийте їй пащу і помістіть великий і вказівний палець за іклами. Пензлем при цьому тримайте морду тварини. Якщо ваша улюблениця має норовливий характер і може вкусити, заздалегідь обмотайте чим-небудь пальці, або надіньте рукавички. Найзручніше давати ліки удвох.
3
Після того, як пащу кішки відкрита, візьміть вільною рукою таблетку і покладіть її на корінь язика тварини. Після цього витягніть пальці з котячого рота.
4
Для того щоб кішці було простіше проковтнути таблетку, погладьте її кілька разів по горлу в напрямку зверху вниз (до стравоходу). Незабаром ви відчуєте, що кішка зробила ковтальний рух, це означає, що таблетка з'їдена. Після цього треба напоїти тварину чистою водою. Щоб кішці легше ковтати, таблетку можна злегка змастити маслом або вазеліном.
5
Якщо ліки , яке потрібно прийняти тварині, рідке, то давати його потрібно по тій же схемі, але є один нюанс. Щоб рідина не потрапила в дихальне горло кішки, тримати її потрібно горизонтально. Підставте шприц з рідиною (шприц повинен бути без голки) до кута рота кішки і повільно спустіть поршень. Рідина краще вводити частинами, щоб тварина не захлинувся.
6
Якщо ліки має порошковий вигляд, що можна всипати його сухим на корінь язика або, якщо цього не забороняє інструкція, розвести у воді і ввести за допомогою шприца.