Як нарахувати лікарняний по догляду за дитиною. Як нараховувати лікарняний по догляду дитиною 2012 рік.

Відповідно до змінених правил розрахунок соціальних виплат провадиться виходячи із середнього заробітку за 24 місяці. Обмежені оплачувані дні за лікарняним листком, який виданий по догляду за неповнолітніми дітьми. Також змінилося нарахування за листком непрацездатності в залежності від призначеного режиму догляду. За стаціонарний догляд виплачується весь час виходячи зі стажу співробітника, за амбулаторний догляд до 10 дня - виходячи зі стажу, з 11 дня - 50% середнього заробітку незалежно від стажу роботи.
Інструкція
1
Лікарняний лист оплачується за догляду за дітьми до досягнення віку 15 років. Виплати по листку непрацездатності слід нараховувати залежно від загального стажу співробітника. Зі стажем понад 8 років нараховується 100% середньоденного заробітку за 24 місяці, від 5 до 8 років - 80%, до 5 років - 60%.
2
Також необхідно враховувати який догляд за дитиною здійснювався. При стаціонарному догляді слід нараховувати оплату за всі дні в залежності від загального стажу співробітника, при амбулаторному догляді розрахунок проводиться за перші 10 днів залежно від загального стажу, з 11 дня - 50% середньоденного заробітку за 24 місяці.
3
Але це ще не все, що варто враховувати. Якщо догляд здійснюється за дитиною від 7 до 15 років, то нараховувати потрібно не більше 15 днів за один лікарняний лист. Час догляду обмежено до 45 днів у році. Тобто якщо за дитиною потрібен більш тривалий догляд, то ці дні оплаті не підлягають, тому лікарняний лист може оформити інший близький родич дитини.
4
Якщо дитина є інвалідом, то оплатити можуть 120 днів за догляд протягом усього року. Час догляду не обмежена за дітьми ВІЛ-інфікованими та дітьми, які постраждали від вакцинації. Всі лікарняні листи, що перевищують зазначені терміни не оплачуються і не є документами, які звільняють від роботи. Роботодавець має право поставити прогули і звільнити за відповідною статтею.
5
Для розрахунку середнього заробітку з оплати лікарняного листа по догляду за неповнолітнім дитиною потрібно скласти всі зароблені суми за 24 місяці, на які були нараховані страхові внески, і розділити на 730. Отримана цифра буде середньоденним заробітком за 24 місяці, виходячи, з якого виробляється подальший розрахунок.
Посібник по догляду за дитиною до досягнення нею віку півтора років може бути нараховано матері або іншій близькому родичу дитини. Нарахування допомоги починається з дня, наступного за днем закінчення лікарняного листа по вагітності та пологах. Для нарахування даної допомоги необхідно отримати заяву від імені охочого отримувати допомогу. Заява має бути написано на ім'я керівника підприємства, підписана директором і керівником відділу кадрів підприємства. Час по догляду за дитиною до трьох років зараховується до загального трудового стажу.
Інструкція
1
Посібник нараховується виходячи із середнього заробітку за 24 місяці. У суму заробітку для розрахунку допомоги необхідно включити всі виплати, які отримував співробітник. Премії, грошові винагороди, заохочення, суми переробки і т.д. Не враховуються у загальній сумі заробітку соціальні виплати, по яких не нараховувався податок. До них відноситься і сума, яка була нарахована за час перебування на лікарняному листі.
2
Для максимальної суми для розрахунку допомоги береться сума 463 000 рублів на рік. Середній заробіток вище цієї суми не враховується. Тобто якщо ви заробили за 24 місяці більше ніж 926 тисяч рублів, то суму допомоги вам будуть розраховувати тільки виходячи з 926 тисяч розділених на 730. Отримана сума дорівнює середньоденного заробітку. Суму середньоденного заробітку необхідно помножити на 30,4. Ви отримаєте середньомісячний заробіток. Цю суму помножте на 40%. Отримана сума буде дорівнювати щомісячного посібника по догляду за дитиною до півтора років.
3
При роботі у декількох роботодавців суму допомоги можна оформляти, враховуючи всі суми заробітку. Головне щоб вони не перевищували 926 тисяч рублів за 24 місяці. Тобто максимальна сума щомісячної допомоги на дитину до півтора років - 38563 рублів на місяць.
4
Якщо стаж роботи менше двох років, то допомога розраховується із середньої суми фактично відпрацьованого часу, але не може бути нижче, ніж 2194,33 рублів на першу дитину. На другому і наступних не менше 4194,33 рублів на місяць. Плюсом до цих сум додаються районні коефіцієнти.