Як налагодити відносини з підлітком. ставлення підлітки в сім'ї статті.

Виховувати дітей - складно і відповідально. Особливо важким процес управління дитиною стає, коли він досягає підліткового віку. Підлітки - вже не діти, але ще не дорослі. У цей період відбувається становлення особистості; часом може здаватися, що на підлітка немає ніякої управи. Батькам і оточуючим людям важливо налагодити правильні відносини з підлітком.
Інструкція
1
Стримуйте себе, щоб ненароком не висловити закиди або претензії. У підлітковому віці зауваження становят критичними: вони запам'ятовуються, дитина починає розвивати думки, що призводить до розвитку комплексів та зниження самооценкі.Іногда вам здається, що підліток ігнорує слова. Повірте - це не так. Повне ігнорування настає, коли підліток розуміє, що крім докорів, нічого від вас не почує. Стримуйтеся, стримуйтеся і ще раз стримуйтеся.
2
Дітям у підлітковому віці здається, що вони нікому не потрібні, що батькам немає до них ніякого діла. Спростуйте це: говоріть з підлітком так, щоб він розумів, що ви його підтримуєте, любите, що ви - одна сім'я.
3
Ведіть бесіди і повчання виключно в доброзичливому тоні. Тільки так можна сподіватися, що підліток зверне увагу на слова.
4
Стати другом для дитини. Одному можна розповісти все, що гнітить і тривожить. Навчіться бути уважним слухачем.
5
Перш ніж почати бесіду з підлітком, переконайтеся в тому, що з ним налагоджений зоровий контакт.
Зверніть увагу
Не починайте розмовляти з підлітком, якщо ви роздратовані або сильно засмучені. Розмовляючи в такому стані, складно стримати негативні почуття і емоції.
Корисна порада
Ви досягнете у формуванні відносин з дитиною-підлітком успіху, якщо зумієте завоювати його довіру. Саме довіра - наріжний камінь добрих відносин.