Як міняти свічки запалювання.

Заміну свічок запалювання в сучасному, високотехнологічному імпортному двигуні краще довірити фахівцеві сервісного центру. Але що стосується вітчизняних автомобілів сімейства ВАЗ чи інших російських автовиробників, то для заміни свічок в них буде потрібно витратити не більше півгодини часу.
Вам знадобиться
  • - свічковий ключ
  • - щітка з жорстким ворсом
Інструкція
1
Піднімаємо капот і заходимо, як правило, з правого боку автомобіля. Далі від'єднуємо від свічок запалювання високовольтні дроти разом з ковпачками. Щіткою очищаємо поверхню і поглиблення під свічки головки блока циліндрів від відклалися в процесі експлуатації нагару і сора. На фінальній стадії бажано обдути очищені місця стисненим повітрям.
2
Одягаємо на свічки торцевої ключ і починаємо їх вивертати. Поспішати в даному випадку не слід. Свічка повинна викручуватися після її "зриву" легко і вільно. Але іноді цей процес вимагає від механіка докласти деяких зусиль. Якщо подібне починає відбуватися, то починаємо загортати назад свічку на пару оборотів. Після чого продовжуємо її демонтаж. Пов'язане виникнення утруднення, швидше за все, з нагромадженням нагаром на спідниці свічки, який може пошкодити різьбу в головці блоку циліндрів. Тому і необхідно проробляти реверсивні дії під час видалення свічок, іноді по кілька разів.
3
Видаливши старі свічки запалювання, можна приступати до установки нових, які по черзі вворачиваются в головку блоку циліндрів двигуна і затягуються з моментом 50 Н/м. Надягаємо високовольтні дроти і виробляємо пуск мотора. На цьому все.
Корисна порада
Усі ремонтні роботи під капотом виробляються тільки на остиглому двигуні, така техніка безпеки, сформована на основі вивчення випадків травматизму людей.