Як зробити домашній лазер.

Напевно, в дитинстві ви грали в супершпигунів, у яких завжди є найкраще зброю і секретні розробки, що дозволяють без праці виконувати завдання. Ті діти виросли, а мрія про навушники, які дозволяють почути, що відбувається в іншому кінці будинку, окулярах, які допомагають бачити крізь стіни, і лазері , розрізним все на своєму шляху, залишилася. Давайте спробуємо зібрати лазер власними руками.
Вам знадобиться
 • 1. Ліхтарик.
 • 2. Лазерна указка.
 • 3. Пишучий CD або DVD-привід.
 • 4. Викрутка.
 • 5. Дроти.
 • 6. Резистори.
 • 7. Елементи живлення.
Інструкція
1
Візьміть старий пишучий CD або DVD-привід. Самий потужний лазер у приводів фірми Sony і LG, найслабший - у Samsung. Можна взяти і поламаний привід. Найголовніше, щоб причина поломки була не в лазері . Такі приводи можна знайти на смітнику. Вживані пристрої можливо купити і на ринку або в магазинах, що продають б/у техніку. Можливо, такий привід є у когось з ваших друзів.
2
Акуратно розберіть привід. Постарайтеся не трясти його. Лазер приводів - пристрій крихке. Ви побачите каретку, яка рухається і дозволяє проводити запис на диск. Обережно відкрутіть каретку, на якій кріпляться лазерні діоди. Врахуйте, корпус приводу і каретка кріпляться великою кількістю шурупів. Наберіться терпіння.
3
Від'єднайте червоний лазерний діод і відкладіть його вбік. Він ще знадобиться.
4
Тепер вам знадобиться проста лазерна указка, яку можна знайти майже в будь-якому кіоску, не дивлячись на те, що подібні речі майже вийшли з моди.
5
Розкрутите корпус лазерної указки. У верхній частині корпусу знаходиться сам діод, у нижній - елемент живлення. Дістаньте діод, який встановлений в указці і замініть його на лазерний діод з CD/DVD-RW приводу.
6
Ніколи не підключайте лазерний діод безпосередньо до джерела живлення. Так він швидко згорить. Скористайтеся резисторами, опір яких можна підібрати лише дослідним шляхом.
7
Лазерну указку можна вставити в корпус від ліхтарика, таким чином підібравши потрібну потужність елемента живлення. Обов'язково видаліть з ліхтарика скло, так як воно буде перешкодою на шляху лазерного променя.
Зверніть увагу
Відразу варто попередити. Лазер - річ небезпечна. Ні в якому разі не направляйте його на одяг і людини. Особливо остерігайтеся попадання променя лазера в очі. При виготовленні даного лазера використовуйте захисні окуляри. Якщо ви зробите лазер, встановивши додаткову лінзу для фокусування, пам'ятайте: чим тонше промінь лазера, тим сильніше його потужність і вище температура.
Зі звичайної запальнички можна зробити невеликий кишеньковий лазер . З його допомогою ви можете не тільки висвічувати мета, а й підпалювати що-небудь, наприклад, сигарету чи петарду. При використанні цього приладу будьте дуже обережні, не світите на людей і тварин.
Вам знадобиться
 • - Газова запальничка;
 • - старий, але робочий DWD-RW привід;
 • - дві батарейки на 1,5 В;
 • - резистор 4 -4,3 Ом;
 • - паяльник;
 • - дріт;
 • - дриль;
 • - ножиці;
 • - пассатижи.
Інструкція
1
Візьміть звичайну газову запальничку BIC чорного або темного кольору, щільну і непрозору, розберіть її. Видаліть кремінну колесо, намагаючись не порушити при цьому положення скоб. Голкою проткніть клапан, через який заправляється запальничка, і випустіть газ.
2
Розберіть всі деталі верхньої частини запальнички, не пошкоджуючи їх: зніміть скоби, кнопку включення і інші частини.
3
Вичистите всю внутрішню частину, висвердливши отвори і зачистивши поверхню шліфувальними інструментами. За допомогою ножиць або плоскогубців видаліть весь пластик. В результаті у вас в руках повинен виявитися марною і чистий флакон. Якщо вийде, залиште невелику пробку, щоб після закінчення всіх робіт закрити футляр.
4
Зафіксуйте запальничку в лещатах. У верхній частині запальнички знаходиться два отвори: для виходу газу і для кнопки. Висвердлите їх дрилем, використовуючи свердло малого діаметру.
5
Почніть збирати схему лазер а. Лазерний діод візьміть із старого, але робочого DWD-RW приводу. Розібравши його, ви знайдете дві лазер ниє головки: інфрачервону і звичайну. Визначити, яка потрібна для кишенькового лазер а, доведеться методом проб і помилок.
6
Дістаньте лазер ниє діоди і визначте, який з них краще світить. Для цього підключайте їх до джерела живлення. Будьте дуже обережні! Посвітивши цим діодом в очі, дуже легко можна позбутися зору!
7
Підключіть діод до двох 1,5 В монетним батареям - більш потужне харчування може привести до перегорання. Два контакту від діода спаяти разом, це буде «+», третій контакт «-». Акуратно припаяйте до них дроти, які можна взяти від кручений пари.
8
Щоб промінь фокусувався, використовуйте лінзу, вийняту з головки. Закріпіть її якомога ближче до діода і вирівняйте по центру.
9
Переконавшись, що все працює, помістіть конструкцію всередину запальнички. При цьому діод буде розташований там, де раніше було полум'я, а перемикач встановіть на місці кнопки. Кнопку доведеться розрізати навпіл, щоб все помістилося. В результаті ви отримаєте саморобний кишеньковий лазер , який можна включати натисненням кнопки.