Як отримати бордовий колір. Як домогтися бардового кольору.

Бордовий колір (або колір бордо) відноситься до відтінків червоного колір а. Це колір французького червоного вина з Бордо (Bordeaux) - насичений теплий темно-червоний. Бордовий колір є також одним з відтінків пурпура - натурального барвника, отримується з деяких видів середземноморських раковин. Здавна він використовувався в геральдиці і вважався колір ом імператорів. Він символізує гідність, силу і могутність, влада, верховенство і панування; благочестя, помірність і щедрість.
Вам знадобиться
  • - палітра;
  • - червона фарба;
  • - темно-синя фарба;
  • - жовта фарба
Інструкція
1
Отримати колір бордо можна шляхом змішування декількох колір ів. Класичним у сприйнятті росіян вважається відтінок бордового, складений з яскраво-червоного і темно-синього колір ов, з додаванням невеликої кількості жовтої фарби, що додає колір у теплоту. Це поєднання актуально для всіх видів фарб - акварелі, гуаші, темпери, олії, різних видів барвників для тканини, вітражних фарб. Якщо ви працюєте з цими матеріалами, то вам необхідно змішати фарби на палітрі в необхідних пропорціях.
2
Візьміть на палітру деяку частину червоної фарби, потім поступово додайте в неї фарбу темно-синього колір а. В якості темно-синього компонента можна використовувати фарби колір ов берлінської блакиті, темного індиго, ультрамарину. Досягніть проміжного відтінку між червоним і фіолетовим колір ами. У пропорційному співвідношенні цей колір складається з приблизно трьох частин червоного і однієї частини темно-синього.
3
Для додання колір у характерного теплого відтінку додайте в отриману на палітрі суміш фарбу теплого жовтого колір а. Її повинно бути небагато. Орієнтуйтеся на ваше колір овое сприйняття: отриманий колір повинен бути досить насиченим і глибоким, що не брудним. Не перетворіть колір в коричневий. Червоний відтінок в колір е бордо повинен бути переважаючим.
4
Як варіант бордового колір а може виступати також суміш червоної і чорної фарб. Пропорції будуть приблизно ті ж, що і в класичному поєднанні з темно-синім.
5
Якщо ж ви займаєтеся комп'ютерною графікою або робите макети поліграфічних виробів на комп'ютері, то для отримання бордового колір а вам потрібно виставити в колір овой палітрі графічного редактора наступні значення для основних колір ов CMYK: C (блакитний) - 30; M (пурпурний) - 100; Y (жовтий) - 70; K (чорний) - 15. Або другий варіант поєднання тріадних фарб: C - 0; M - 100; Y - 100; K - 31. Останнє поєднання більш характерно для колір овоспріятія західної людини і саме так позначається бордовий колір в західних каталогах колір ів.
Корисна порада
Бордовий колір добре поєднується з ніжними пастельними тонами: рожевим, бежевим, оливковою, персиковим, лавандовим, салатовим, а також з білим, сірим, золотистим і сріблястим кольорами.