Як визначити вид організації.

Вид організації - організаційно-правова форма юридичної особи. Від форми залежить, на яких правах компанія володіє своїм майном: право власності (суспільство), право господарського відання (унітарне підприємство), право оперативного управління (установа); які органи управління сформовані і їх компетенція; повна або обмежена правоздатність юридичної особи. Для деяких компаній законом встановлені обмеження. Для того щоб угода з нерухомим майном унітарного підприємства була законною, власник майна оформляє письмовий дозвіл. Визначити вид організації можна виходячи з наступних документів.
Інструкція
1
Отримайте установчі документи фірми. Копії статутних документів можна вимагати у сторони при укладенні договору. У першому розділі статуту, що містить основні відомості, мається повне найменування та організаційна форма юридичної особи.
2
Отримайте виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЕГРЮЛ). Відповідальною службою за ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб є Федеральна податкова служба Росії. Відомості є відкритими і загальнодоступними. Отримати виписку може будь-яка фізична особа при пред'явленні паспорта і оплату держмита в розмірі 400 рублів. У виписці в загальних відомостях буде вказано повне найменування та організаційно-правова форма.
3
Отримайте відомості на офіційному сайті податкової служби. Адреса сайту www.nalog.ru. Зайдіть в розділ «Перевір себе і контрагента». У ньому вкажіть наявні дані: назва фірми, ІПН, регіон, в якому здійснює свою діяльність. Наприклад, «Російський ліс», Московська область. Буде виданий список зареєстрованих у реєстрі організацій з такою назвою, в тому числі, вказана форма (ТОВ, ЗАТ, ВАТ). ТОВ - товариство з обмеженою відповідальністю, ЗАТ - закрите акціонерне товариство, АНО - автономна некомерційна організація.
4
Визначте вид компанії залежно від абревіатури перед назвою фірми. Як правило, в назві вказується - ТОВ, ЗАТ, ВАТ. З загальноприйнятими скороченнями складності не виникає. Проте, є менш уживані, такі як: СФГ, АНО, ПІФ та ін. Усім видам організацій в залежності від організаційної форми присвоєно код - ОКОПФ. У Додатку №1 до ЄДРПОУ 028-99 в алфавітному порядку перераховані всі види організаційно-правових форм осіб, що діють на території РФ.