Як підтягнути ремінь генератора на ВАЗ. Який ремінь генератора на ваз.

Досвідчені водії під час проведення чергового технічного обслуговування свого автомобіля обов'язково перевіряють, у тому числі і ступінь натягу ременя приводу генератора . Дотримання даного правила допомагає скоротити грошові кошти на експлуатаційні витрати.
Вам знадобиться
  • - гайкові ключі на 13, 17, і 19 мм,
  • - лінійка.
Інструкція
1
Від ступеня натягу приводного ременя генератора у будь-якого автомобіля залежить протяжність міжремонтного пробігу машини. Неймовірно, але зустрічаються ще власники, які впевнені в тому, що чим сильніше натягнутий вказаний аксесуар, тим довше прослужить.
2
Подібне оману загрожує виходу з ладу підшипників генератора , водяного насоса і натяжної ролика. Виною виникнення несправностей стане створення надмірного навантаження на вузли перерахованого обладнання.
3
На автомобілях Волзького автозаводу в залежності від модифікацій встановлюються клиновидний або плоский ремінь приводу генератора . Параметри натягу у них різняться за величиною прогину і прикладеного зусилля зверху в момент перевірки.
4
Максимальний прогин клиновидного ременя при натисканні на нього із зусиллям 3-4 кг становить не більше двох сантиметрів, а у плоского - не більше півтора сантиметрів при навантаженні в 10 кг. Будь перевищення зазначених норм вимагають підтягування елемента приводу.
5
Регулювання натягу у більшості автомобілів, і ВАЗовский машини не стали винятком, зводиться до переміщення положення генератора на кронштейні, за допомогою якого він закріплений на двигуні.
6
З цією метою відпускаються болти нижнього кріплення і на натяжна планці і генератор переміщається за допомогою конструктивного пристосування на натяжна планці або монтуванням.
7
Відсуваючи його від двигуна - відбувається натягнення ременя, після чого положення генератора фіксується і перевіряється встановлений параметр, і в тих випадках, коли він відповідає нормативу, проводиться остаточна затягування всіх кріплень вказаного обладнання. Якщо виявлено невідповідність технічним вимогам, то необхідно повторити перераховані вище дії.
Зверніть увагу
На деяких двигунах автомобілів ВАЗівської сімейства встановлюється один ремінь приводу всього навісного обладнання, його натяжка здійснюється роликом автоматично і не вимагає втручань з боку під час експлуатації.
Ослаблений ремінь приводу генератора починає пробуксовувати на шківах, видаючи свистячий звук в момент збільшенні навантаження в електричній мережі автомобіля. Вдобавок знижується ККД генератора, який вже не в змозі виробити зарядний струм достатньої сили для повноцінного підзаряду акумуляторної батареї.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 13 мм,
  • - гайковий ключ на 10 мм.
Інструкція
1
Якщо в автомобілі з'явилися зазначені ознаки, то це означає, що настав час для перевірки натягу ременя генератора, і швидше за все для його підтягування.
2
Відповідно до рекомендацій заводу-виробника ремінь приводу генератора не повинен прогинатися більш ніж на 10 мм при натисканні на нього зверху із зусиллям, рівним 10 кгс.
3
У тому випадку, коли виникла необхідність підтягування зазначеного ременя, то за допомогою ключа на 13 мм послаблюється затяжка гайки кріплення генератора до натяжної металевій планці.
4
Потім трохи відпускається гайка кріплення генератора до кронштейну двигуна.
5
Тепер приступаємо безпосередньо до натягнення самого ременя.
6
Ключем на 10 мм правим обертанням прокручуємо гвинт регулювання натягу ременя, при цьому контролюючи прогин ременя, натискаючи на нього великим пальцем руки.
7
Добившись нормативу, затягуються болти кріплення генератора до натяжної планки і до кронштейну двигуна.
Корисна порада
Якщо протягом декількох днів знадобилося повторне підтягування ременя генератора, то його необхідно замінити новим.