Як навчити команді "дай лапу".

Навчивши свого вихованця команді "дай лапу", ви вб'єте відразу двох зайців. По-перше, у вас з'явиться можливість хвалитися вашим знайомим тим, що у вас є така розумна собака. По-друге, вам буде легше оглянути лапи собаки, у випадку, якщо вона їх зашкодить, або коли треба буде підстригти кігті або вимити лапи після прогулянки.
Вам знадобиться
  • ласощі для собаки
Інструкція
1
Посадіть собаку на зручний вам місце за команді "сидіти", після цього скажіть їй кілька разів "дай лапу". При цьому візьміть лапу вище зап'ястя і підніміть її (приблизно до рівня плеча собаки). Зачекайте пару секунд, а потім почастуєте вихованця його улюбленими ласощами і опустіть лапу. І так повторюйте кілька разів.
2
З кожним разом у собаки буде вироблятися рефлекс, і вона сама буде подавати вам лапу. Якщо вона ніяк не може зрозуміти команду, то повторіть і злегка підштовхніть її лапу. Після зробленого трюку не забудьте похвалити собаку. З часом собака зрозуміє, що ви від неї хочете, і вам вже не треба буде самим піднімати їй лапу.
3
Після того як ваш улюбленець буде сам виконувати команду, можна буде її ускладнити, додавши до неї "дай іншу лапу". Якщо ви і на цьому не хочете зупинятися, то можна навчити вашого вихованця командам "дай ліву лапу" і "дай праву лапу". Робиться це за тим же принципом, як і з однією лапою. Спочатку просимо дати ту, яку він звик подавати, а потім іншу. Якщо він дає не ту лапу, треба легенько підштовхнути ту, яку треба, потім дати йому ласощі. Головне все робіть обережно, не заподієте собаці біль і не забувайте заохочувати.
Зверніть увагу
Найоптимальніший вік для дресирування собак - 4-5 місяців. У цей час цуценята навчаються набагато швидше, ніж в будь-яке інше. Якщо ваш вихованець, уже навчений декільком командам, то цій команді ви його навчіть швидше, ніж попереднім, так як щеня вже буде розуміти принцип: зробив те, що просять, отримав те, що подобається.
Корисна порада
Не варто кричати на собаку і, тим більше, лаяти її, користі від цього явно не буде, а от шкоди - хоч відбавляй. Перед дресируванням наберіться терпіння, так як це заняття швидко може набриднути.