Як намалювати дим в Фотошопі.

Завдання, які вирішуються за допомогою сучасних растрових графічних редакторів, пов'язані в основному з обробкою існуючих зображень. Створення з нуля повноцінної композиції в такому редакторі - досить трудомісткий процес. Фрагменти реалістичних зображень високого дозволу набагато простіше отримати при рендеринге векторної графіки і тривимірних сцен. Однак, завдяки великій кількості фільтрів, в растрових редакторах можна легко створити безліч псевдо-реалістичних зображень. Наприклад, намалювати дим в фотошопі - справа кількох хвилин.
Вам знадобиться
  • Редактор графіки Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть новий документ. Натисніть клавіші Ctrl + N, або виберіть у головному меню пункти "File" і "New ...". В отобразившейся діалозі задайте параметри створюваного документа. В полях "Width" і "Height" введіть ширину і висоту зображення. Має сенс встановити дані значення в діапазоні 400-600 пікселів. У списку "Background Contents" виберіть пункт "Transparent". У списку "Color Mode" встановіть значення "RGB Color", а в списку, розташованому праворуч від нього - значення "8 bit". Натисніть кнопку "OK".
2
Виберіть кольору переднього і заднього плану. Клікніть по елементам управління, розташованим на панелі інструментів, що відображає відповідні кольори. З'являться діалоги вибору кольору. Встановіть колір переднього плану в сірий (шестнадцатеричное RGB-значення в діапазоні B4B4B4-E8E8E8), а колір заднього плану в чорний.
3
Залийте все простір зображення чорним кольором. Поміняйте місцями кольори переднього і заднього плану. Виберіть інструмент "Paint Bucket Tool". Клікніть мишею в будь-яку точку зображення. Знову поміняйте місцями кольори переднього і заднього плану.
4
Створіть новий шар. Виберіть в меню "Layer", "New", "Layer ...", або ж натисніть клавіші Shift + Ctrl + N.
5
Створіть заготовку зображення дим а. Активуйте інструмент "Polygonal Lasso Tool". Виділіть область зображення довільної форми. Форма області виділення повинна бути витягнута у вертикальному напрямку. Бажано, щоб вона була досить неправильної форми і ассиметрична. Залийте область виділення за допомогою інструменту "Paint Bucket Tool" кольором переднього плану. При бажанні, освітлити краю області за допомогою інструменту "Dodge Tool". Зніміть виділення, натиснувши Ctrl + D. Об'єднайте шари, вибравши в меню пункти "Layer" і "Merge Down", або натиснувши Ctrl + E.
6
Застосуйте до зображення фільтр Wave довільну кількість разів. В меню виберіть пункти "Filter", "Distort", "Wave ...". Відобразитися діалог настройки. Підберіть в ньому параметри застосування фільтра для досягнення бажаної форми деформації зображення, або кілька разів натисніть кнопку "Randomize". Оцінюйте результат, спостерігаючи за зміною зображення в панелі попереднього перегляду. Натисніть кнопку "OK". В меню виберіть пункти "Edit" і "Fade Wave ...", або натисніть клавіші Ctrl + Shift + F. В діалозі "Fade" встановіть позначку в перемикачі "Preview". В поле "Opacity" введіть довільне значення в діапазоні 30-70 (при цьому спостерігаючи за зміною зображення). Натисніть кнопку "OK". Повторіть послідовність застосування фільтра і ослаблення його дії (операція "Fade") кілька разів, змінюючи параметри. Також іноді вибирайте значення, відмінне від "Normal" у списку "Mode" діалогу "Fade".
7
Застосуйте до зображення ефект розмивання. Виберіть в меню пункти "Filter", "Blur", "Gaussian Blur ...". В поле "Radius" введіть значення в діапазоні 1.2-1.6. Натисніть кнопку "OK". На цьому малювання дим а можна вважати закінченим.
Корисна порада
Експериментуйте з параметрами фільтра Wave і параметрами його ослаблення для отримання реалістичних зображень диму. Зберігайте отримані зображення для створення колекції заготовок.