Як перевірити коробку передач.

При купівлі вживаного автомобіля слід звернути пильну увагу на коробку передач. Перевіривши належним чином цей найважливіший вузол машини, ви убезпечите себе від можливих неприємностей в майбутньому.
Інструкція
1
Перевірити механічну коробку передач не складе великої праці. Вам буде достатньо звернути увагу на чіткість включення передач і на наявність шуму під час руху. Якщо передачі не доводиться «встромляти», ручка мимоволі не «вилітає» з включеної передачі, а під час руху автомобіля з боку коробки не доноситься сторонніх шумів, значить з коробкою все в порядку.
2
У випадку з автоматичною коробкою потрібно бути більш уважним. Потрібно обов'язково перевірити рівень масла. Для цього потрібно вийняти щуп з коробки, протерти його, вставити на місце, і знову витягти. Рівень масла не повинен бути нижче мінімальної позначки. Тут же слід звернути увагу на колір і склад масла. Якщо масло темне або в ньому присутня металева крихта, найкраще утриматися від покупки такого авто. Крім того, масло не повинне мати запах печіння.
3
Якщо ви переконалися, що рівень, колір і запах масла в межах норми, заведіть автомобіль і перевірте перемикання режимів автоматичної коробки. Після того, як двигун прогрілося до робочої температури, спробуйте перемикання режимів. Перемикання повинне відбуватися чітко і без затримок. Якщо ви помітили, що між режимами Parking і Drive або Drive і Reverse відбувається затримка, поштовх чи удар - це буде явним сигналом про можливі несправності в коробці передач. Також зверніть увагу, чи відбувається «ривок» автомобіля вперед, якщо ви, тримаючи ногу на гальмі, переключилися в режим Drive. Таке «завзяття» буде свідченням правильної роботи коробки.
4
Зіставивши всю отриману в результаті огляду інформацію, ви зможете зробити правильний висновок про працездатність коробки передач.