Як навчити дитину до року розмовляти.

Перше лепетання малюка рідні сприймають з розчуленням і радістю, але от приходить час вимовляти вже кілька слів (до закінчення першого року життя їх зазвичай набирається в «арсеналі» малюка близько 10), а цього не відбувається. Батьки переживають: невже їх дитина відстає в розвитку. Подібний діагноз поставити можуть лише фахівці й то лише після деяких обстежень малюка. А ось стимулювати дитини до того, щоб він почав розмовляти раніше 1 року або до першого дня свого народження цілком можливо.
Інструкція
1
Згадайте старий жарт про «що бачу, те й співаю» і чиніть згідно з нею: називайте в присутності малюка всі предмети, які бачите, всі вироблені вами дії, повідомляйте про прихід рідних і близьких до вас у гості.
2
Використовуйте звуки, що видаються тваринами «му-му», «ав-ав» і т.п. Підкріплені картинками їх книжки, вони стають цікаві для наслідування малюкові, і він активно спробує видавати схожі звуки.
3
Повторюйте за дитиною все, що він говорить, всі його «зя-зя-зя» і «ду-ду-ду». Напійте йому пісеньку з усіх цих «зязяк», вставляючи в «текст» та інші голосні звуки. Якщо дитина повторює це слідом за вами - добре, не переривайте його.
4
Розвивайте дрібну моторику пальчиків малюка - це впритул пов'язано з розвитком мови. Робіть масаж пальчиків рук, давайте дитині можливість поритися долоньками в баночках з крупами, перебирати різні види круп, розсипати їх і зібрати зернятка знову. Зробіть намисто з кольорових гудзиків різного розміру - нехай малюк перебирає їх як чотки. Чи не противитися, якщо маленький пустун розсипає і складає на місце різні кришки від банок і пляшок - ці дії також розвивають його невмілі пальчики і благотворно впливають на розвиток мови.
5
Частіше спілкуйтеся з однолітками, які вже навчилися розмовляти, або з дітьми старшого віку - наслідування знову буде лише на користь ще не говорить малюкові.
6
Ближче до виконання 1 рочки намагайтеся виключити із спілкування мова жестів, нехай дитина розповість на своєму «тарабарском» мовою те, що саме він хоче отримати від вас.
7
Співайте малюкові знайомі йому пісеньки і «випадково» плутайте в них слова. Дитина поправить вас.
8
Підключіть папу в цей процес: після прогулянки розповідайте в присутності дитини йому про враження, нехай тато здивовано перепитує подробиці, а малюк їх підтверджує.
9
Грайте з малюком в активні ігри, в яких він - дійова особа, це розвиває ініціативу дитини і його тягу до вираження думок словами.
Зверніть увагу
Розвиток мови - це комплексний процес і артикуляція в ньому не найбільш значуща складова. Є деякі відхилення у вигляді шепелявості, короткої вуздечки і т.п., але це не робить істотного впливу на здатність дитини говорити.