Як відучити дитину від нічного годування в рік. дитина вночі голодний.

Як правило, більшість малюків до році вже міцно сплять вночі, легко витримуючи інтервал в 6-7 годин без їжі. Але якщо ваш малюк прокидається, деякі поради допоможуть вирішити цю проблему і забезпечити солодкий сон всій родині.
Інструкція
1
Міцний нічний сон на голодний шлунок звичайно неможливий. Тому постарайтеся добре нагодувати малюка перед сном. Найкраще для цього підійде живильна дитяча молочна каша зі злакових культур - рисова, гречана або вівсяна. Не переживайте, що подібна їжа може виявитися важкою для дитини, як кажуть деякі педіатри. Настають моменти, коли спокійний сон дітей, батьків, бабусь і дідусів стає важливіше цього. Пізніше, року в півтора-два, коли годинник нічного сну нормалізуються, ви зможете легко відкоригувати раціон дитини і його калорійність, змінивши вечірню кашу на овочеве блюдо.
2
Перед сном приготуйте пляшечку з простою питною водою, яка допоможе заспокоїти малюка, якщо нічне пробудження все ж відбудеться. При цьому не рекомендується поїти дитини солодким соком або компотом. Вони здатні тільки посилити спрагу. Якщо ваш малюк визнає пустушку, не варто від неї відмовлятися одночасно з тим, як мама намагається відучити дитини від нічного годування в рік.
3
Досить часто молоді мами плутають голодний нічний плач з плачем, коли дитини щось турбує: болить животик, мокрий бочок, щось наснилося, ріжуться зубки, або ж просто малюкові жарко. Іноді, для того щоб заспокоїтися, малюкові достатньо просто почути ласкавий мамин голос і відчути дотик її рук. Тому перед тим як годувати вночі, розберіться, чи всі причини для неспокою усунені.
4
Якщо малюк звик їсти вночі регулярно, швидко змінити ситуацію не вийде. Це пов'язано з тим, що організм дитини звик отримувати їжу з достатньою регулярністю, і в певні години в його шлунку починає виділятися шлунковий сік, що і є причиною пробудження. Швидше за все, мамі потрібно кілька місяців для того, щоб «відтягнути» годинник годування на ранковий час. Використовуйте просту воду для заспокоєння малюка.
5
Якщо всі спроби марні, подумайте, чи не рано малюк позбавлений нічного годування. Можливо, мамі варто потерпіти ще трохи, докормить в потрібний момент грудьми або молочною сумішшю. Адже дуже часто діти самі перестають прокидатися вночі і починають безпробудно спати на радість всім домочадцям.
Скасування нічних годувань - досить тривалий і непростий процес, що вимагає від батьків чимало сил і терпіння. Основні правила, яких потрібно дотримуватись при відучення: намагайтеся бути послідовні в своїх діях, не квапте події а головне - прислухайтеся до внутрішнього стану малюка.
Інструкція
1
Для того щоб дитина не відчував голоду вночі, він повинен добре поїсти перед сном. Запропонуйте малюкові поживне, але не дуже важке блюдо. Наприклад, запіканку зі злаків і овочів або молочну кашу. Не варто давати дитині на ніч м'ясо або солодощі, вони не тільки ускладнять процес перетравлення, але і зроблять сон ще більш неспокійним.
2
Заздалегідь підберіть напій, який запропонуйте дитині вночі. Краще використовувати просту питну воду або морс. Не давайте маляті фруктові соки, компоти або киселі, вони не здатні вгамувати спрагу. А дитина інстинктивно захоче прокинутися ще раз для того, щоб випити смачний і солодкий напій. Поїть крихітку з його улюбленої чашки, поильника або пляшки.
3
Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні і спить з вами в одному ліжку, спробуйте перевести його в окрему ліжечко. Дистанція допомагає деяким дітям міцніше спати і рідше вставати по ночах. Почніть годувати малюка сидячи, щоб йому було не дуже комфортно, можливо, це зупинить його, коли він захоче прокинутися знову.
4
Краще, якщо вночі до дитини буде підходити тато чи бабуся, щоб заспокоїти його і дати попити. Приєднуйтесь тільки тоді, коли у них не виходить приспати малюка. Дуже часто діти плачуть уві сні зовсім немає від голоду, а від страху або внутрішнього неспокою. Спробуйте погладити крихітку, пошептати йому на вухо слова розради. І тільки якщо дитина продовжує плакати - запропонуйте йому попити.
5
Важливим чинником якісного нічного сну малюка є достатня рухова активність днем. Не нехтуйте гімнастикою, веселими рухливими іграми і тривалими прогулянками на свіжому повітрі. Втомлений малюк засне набагато швидше, а його сон буде спокійніше і міцніше. Поступово необхідність у нічних годівлях зникне.
Зверніть увагу
Якщо ви не плануєте припиняти грудне вигодовування, залиште хоча б одне нічне прикладання. Це допоможе вам зберегти лактацію.