Як перевірити масло в двигуні. Як дізнатися Яке масло в двигуні.

Перевіряти рівень масла в двигуні слід регулярно, не рідше 1 разу на тиждень, щоб потім не витрачати гроші на дорогий ремонт. Правильна подоборка типу і марки масла - запорука безперебійної роботи двигуна.
Вам знадобиться
  • Щуп, моторне масло, лійка, серветка
Інструкція
1
Перевіряти рівень масла слід виключно до запуску мотора. Не можна перевіряти масло при працюючому двигуні (небезпечно для життя!), А також після вимкнення двигуна. У першому випадку можна отримати струмінь киплячого масла в обличчя, у другому - кипляче масло не покаже істинного рівня в двигуні. Перевіряти рівень масла потрібно на рівному місці.
2
Біля двигуна знаходимо щуп. Зовні найчастіше він схожий на пластмасову ручку, водночас - він схожий на сплюснутую спицю. Акуратно виймаємо, протираємо серветкою і знову опускаємо в отвір для щупа. Це потрібно для того, щоб свідчення були «чистими», без урахування нахилу авто. Знову виймаємо і дивимося на позначки - насічки: максимальна (верхня, MAX), середня (MID) і мінімальна (нижня, LOW). Якщо насічки покриті маслом на рівні «MAX» або «MID» - все в порядку. Якщо рівень мінімальний - масло слід долити.
3
Доливати масло краще того типу, яке було залито спочатку: мінеральне, напівсинтетика або синтетика: «mineral», «semisintetic» і «sintetic», а ще краще - тієї ж марки. Масла одного типу, але різних марок змішувати не варто: мотор суміш масел може не видержать.Откриваем на кришці двигуна пробку (на ній є зображення, схоже на лійку), вставляємо лійку і акуратно, намагаючись не капати маслом на двигун, доливаємо масло. 1-1,5 літра буде достатньо. Акуратно і щільно закриваємо пробку. Після цього знову перевіряємо щупом рівень масла і переконуємося, що рівень достатній. Якщо все-таки краплі олії виявилися на двигуні, потрібно ретельно протерти серветкою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна використовувати як розчинник бензин або інші рідини, це небезпечно! Всі операції краще проводити в тканинних (не гумова) технічних рукавичках. При попаданні масла на шкіру - промити густий мильною піною.
Корисна порада
Перевіряйте рівень масла регулярно, не рідше 1 разу на тиждень. Це відноситься і до інших рідин. Слідкуйте за своїм авто, і він вірою і правдою служитиме вам довго.