Як прищепити інтерес до читання.

Книги стали грати набагато меншу роль у житті дітей. Причин тому безліч: телебачення, інтернет, мультимедійні пристрої і т.д. Дітям стає цікава література. На жаль, відсутність інтересу до читання книг збіднює дитячу фантазію і кругозір.
Інструкція
1
Чим раніше ви почнете прищеплювати своїй дитині інтерес до книги, тим кращих результатів досягнете. Навіть для найменших випускаються книжки - з яскравими картинками, з вбудованими м'якими іграшками. Така книжка привертає увагу дитини і вже з дитячого віку закладається інтерес до справжньої книзі.
2
Читайте дитині якомога частіше, але намагайтеся закінчити читання на цікавому місці. Чудово, якщо ілюстрацій в книзі буде багато. Красиві різнокольорові картинки не відволікають, а підсилюють інтерес до читання.
3
Поговоріть з дитиною про прочитане. Запитайте, як би він вчинив на місці головного героя. Пофантазуйте, спробуйте придумати нову розв'язку сюжету. Не завершуйте дитини, навіть якщо його фантазії здаються вам безглуздими. Йому цікаво буде порівняти придумані ним пригоди з описаними в книзі.
4
Читайте самі. Як правило, в читаючої сім'ї і дитина росте, цікавлячись літературою. Мама для дитини - зразок. Якщо ви не будете читати, то і дитина вважатиме це заняття нецікавим і непотрібним.
5
Чи не примушуйте дитину до читання. Особливо якщо він ще не навчився читати вільно. Примус неминуче призведе до втрати інтересу. Читання буде сприйматися як катування. Як у будь-якому виховному процесі, пробудження інтересу до книги є заняттям трудомістким. Проявіть терпіння і посидючість, інакше ваша дитина навряд чи відчує любов до літератури.
6
Коли дитина навчиться читати вільно, постарайтеся зацікавити його книгами вашого дитинства. Вибирайте книги, відповідають її віку і захопленням. Спробуйте обговорити прочитане, з'ясуйте, що йому сподобалося в цій книзі, а що ні. Порівняйте ваші враження.
7
Відсутність інтересу до читання збіднює не тільки фантазію, а й мова. Чим більше дитина буде читати, тим грамотніше і освіченіші стане. Слідкуйте за тим, щоб він читав "правильні" книги.
Сучасні діти із задоволенням проводять час за комп'ютерними іграми, переглядом телевізора або спілкуванням в соціальних мережах. Книга відійшла навіть не на другий план, а на останній. Вона відсунута в дальній кут і береться в руки лише для виконання шкільного завдання. Як же прищепити дитині інтерес до читання? Як пояснити, що книга - не даремна втрата часу?
Інструкція
1
Купуйте книжки з самого народження малюка, разом з ним розглядайте малюнки, промовляйте вголос, що на них зображено. Читайте йому кожен день, але потроху, щоб не втомити. У цьому випадку дитина буде знати, що книга є невід'ємним атрибутом життя, вона цікава і повчальна.
2
Підбирайте книги, що відповідають віку. Найменшим підійдуть книжки-малятка, дитсадівського віку - яскраві і барвисті казки, школярам - розповіді про тварин і природу, пригоди, дитячі оповідання.
3
Забезпечте дітей тими книгами, які їм цікаві. Розвиток у всіх різне: хтось в 12 років може все ще захоплюватися казками, а інший в 9 зачитується пригодницькими романами. Одним хочеться дізнатися про динозаврів, іншим - про привидів, а третім - про диких тварин. З'ясуйте, чим цікавиться ваш малюк, і купуйте йому книги цієї тематики, тим самим розвиваючи кругозір і прищеплюючи любов до читання.
4
Не змушуйте дитину читати. Цим ви можете викликати в ньому негатив по відношенню до книги, вона на психологічному рівні почне асоціюватися у нього з покаранням.
5
Застосовуйте різні хитрощі для пробудження бажання до читання. Наприклад, подивіться мультфільм і запропонуйте малюкові почуття казку, за мотивами якої він знятий. Читайте цікаві книжки за ролями, перетворивши це заняття в захоплюючу гру.
6
Обговорюйте з дитиною прочитане, задавайте питання, з'ясуйте головну думку твору, робіть висновки. Тоді малюк буде не просто читати, а вдумуватися в сенс.
7
Проводьте паралелі між життям і книгою. Зводите дитини в зоопарк, а по дорозі додому купите книжку про тварин і запропонуйте малюкові докладніше дізнатися про щойно побачене. На вихідні плануєте вирушити в океанаріум - зацікавте цим малюка і покажіть йому книгу про рибок.
8
Уважно слухайте дитину, якщо він захотів вам почитати. Робіть зацікавлений вигляд, не відволікайтеся на інші справи, а в кінці подякуйте малюка за чудесне проведення часу, похваліть його.
9
Найголовніше, подавайте йому приклад, читайте самі! І тоді дитина зрозуміє, що книги - дійсно важлива річ, раз вони так подобаються його батькам.