Як перестати шепелявити. Як це шепелявити.

Рідко який дитина відразу починає говорити «чисто». Коли шепелявить малюк, це виглядає мило. Але якщо такий дефект мови зберігається у дорослу дитину або навіть зовсім дорослого, потрібна допомога логопеда. Втім, батьки можуть самі організувати заняття для свого шепелявящего чада. Щоб зробити корекцію мовлення, як правило, потрібно місяць-півтора.
Інструкція
1
На першому етапі занять потрібно тренуватися з малюком, відпрацьовуючи загальні вправи, найкраще - перед дзеркалом. Робіть все в ігровій формі, ні в якому разі не примушуючи дитину, а зацікавлюючи і захоплюючи його. Наприклад, розкажіть про неслухняний мову, не бажаючий говорити правильно, і про те, що його треба, висолопивши вперед, як би отшлепать губами, при цьому 5-10 разів вимовивши «пя-пя».
2
Потім запропонуйте дитині уявити, що цікавий мову висунувся назовні. При цьому він повинен відкрити рот, висунути язик і покласти його кінчик на верхню губу. Але от мова немов би злякався і сховався за верхні зуби. Малюк повинен його кінчиком обов'язково торкнутися розташованих за зубами горбків (альвеол).
3
Далі настає черга перетворити мову в маляра. Він фарбує небо, немов стелю. Малюк посміхається, відкриває рот, гладить небо кінчиком язика, як маляр пензлем. При цьому нижня щелепа повинна бути нерухома. Якщо дитині складно підняти мову, можна покласти під нього цукерочку. На курс цих загальних занять треба відвести тиждень.
4
У другий тиждень починайте ставити звуку «ш». Для цього пробуйте з малюком вимовляти цей непокірний «ш» правильно: витягнувши вперед губи, стиснувши зуби, піднявши мову до неба, але не торкаючись їм останнього. Попросіть дитину зобразити, як шипить змія: «Ш-ш-ш». При цьому він може затискати одну щоку великим пальцем, а іншу - середнім. Коли звук почне виходити правильно, можна перейти до наступного етапу. Але тиждень, як мінімум, позайматися все ж потрібно, закріплюючи навик.
5
Третій тиждень - час відпрацювання складів. Починайте вчити вимовляти Ша, Шо, Шу, Ши, а також Аш, Ош, Уш, Иш. У різних діток краще виходять різні поєднання, тут немає певного порядку.
6
Протягом четвертого тижня малюк вчиться правильно говорити слова. Починайте з простих - «шапка». «Шина», «шуба», «шакал», «шепіт», шия », тренуйтеся 2-3 дні. Потім переходите до складних - «вежа», «башлик». «Кішка», «шафа», «скринька». Школа ». На це також в середньому піде 2-3 дні.
7
П'ятий тиждень передбачає навчання вимові пропозицій. Спробуйте повторювати, наприклад, «У Маші нова шуба», «У кішки вушка на маківці і« Шапка да шубка - ось наш Мишко ». Ви помітите, що дитина перестала шепелявити!
Зверніть увагу
Ці ж вправи може робити доросла людина, якщо він шепелявить. Заняття допоможуть прибрати дефект мови.