Як очистити базу даних.

При використанні різними мережевими додатками бази даних час від часу виникає необхідність повного або часткового видалення таблиць цієї бази або тільки їх вмісту. Найзручніше робити це з використанням програми phpMyAdmin, яке дозволяє проводити необхідні операції безпосередньо в браузері з використанням інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.
Вам знадобиться
  • Доступ до phpMyAdmin
Інструкція
1
Завантажте phpMyAdmin, введіть у форму авторизації логін і пароль і виберіть у лівому фреймі інтерфейсу потребує очищення базу даних.
2
Клацніть посилання «Відзначити всі», вміщену нижче списку таблиць в правому фреймі інтерфейсу додатку, якщо необхідно видалити абсолютно весь вміст цієї бази даних.
3
Виберіть рядок «Видалити» в випадаючому списку з написом «З зазначеними». Після цього, без натискання будь-яких додаткових кнопок, додаток складе відповідний SQL-запит і попросить у вас підтвердження його виконання - клацніть «Так». Запит буде відправлений, таблиці разом з вмістом видалені і в правий фрейм інтерфейсу буде завантажена таблиця результатів виконання SQL-запиту.
4
Якщо потрібно очистити тільки вміст всіх таблиць цієї бази даних, то, після клацання по посиланню «Відзначити всі», слід вибрати у випадаючому списку команду «Очистити». Цей запит теж буде відправлений негайно і від вас буде потрібно підтвердження виконання команди TRUNCATE для кожної таблиці. Натисніть «Так», і SQL-запит буде виконаний, а звіт представлений в цій сторінці.
5
Якщо треба очистити таблиці бази даних від скупчився в них «сміття» (уже невикористовуваних службових записів і пошкоджених даних), то клацніть посилання «Відзначити вимагають оптимізації». На цей раз в випадаючому списку вам потрібно вибрати команду «Оптимізувати таблицю». Зверніть увагу: посилання «Відзначити вимагають оптимізації» буде присутній в інтерфейсі тільки в тому випадку, якщо додаток зможе знайти таблиці, які потребують оптимізації.
6
Аналогічно слід діяти, якщо потрібне відновлення зіпсованих таблиць бази даних. Відзначивши всі таблиці, виберіть у спадному списку рядок «Відновити таблицю».