Як очистити стіни від шпалер.

Одним з традиційних способів декору стін залишається обклеювання їх шпалерами. Але найчастіше ця задача ускладнюється тим, що колишні шпалери ніяк не бажають покидати поверхню. Найменше складнощів з відклеюванням флізелінових - вони двошарові. Так на паперову основу, що залишається на стінах після видалення верхнього шару, можна клеїти нові шпалери. Але і у випадку із звичайними паперовими шпалерами вихід є.
Інструкція
1
Традиційний спосіб зняти старі шпалери з паперу перед поклейкой нових - намочити їх водою, обов'язково теплою. Нанесіть її на стіни за допомогою ганчірки, губки або розпилювача і залиште на 20-30 хвилин. За цей час папір розмокне, клей розчиниться, і шпалери легко відійдуть від поверхні, на якій досить міцно трималися раніше. Тільки не забудьте вимкнути всі розетки, перед тим як почнете лити воду на стіни .
2
Якщо старі шпалери занадто щільні, то вода може не відразу розмочити їх. В цьому випадку допоможуть надрізи і подряпини. Зробіть їх на поверхні шпалерним тигром (спеціальний інструмент, що продається в будівельних магазинах) або простим валиком з цвяхами. Якщо немає ні того, ні іншого, скористайтеся звичайним ножем або шпателем, але це займе набагато більше часу. Після цього змочіть шпалери водою. Але лити треба не на всю стіну, а на ділянку, який збираєтеся очищати найближчим часом. Інакше поки ви отскребать покриття з одного місця, інші висохнуть.
3
Шпалери можна досить легко зняти, отпарівая їх праскою з вбудованим отпарівателем. Але потрібно дотримуватися обережності - не зіпсувати апарат і не викликати загоряння. Тому краще виробляти подібні маніпуляції через мокру тканину.
4
Також є сенс скористатися спеціальною рідиною для зняття шпалер. Цих коштів багато у продажу, вони позиціонуються виробниками як нешкідливі для людини і тварин. Подібні склади дуже ефективні, вони добре проникають всередину шпалер, дозволяючи зняти їх зі стін швидко, без шкоди для підстави. Рідини розводите, уважно прочитавши інструкцію до них. Але якщо треба зішкребти кілька шарів старого покриття, має сенс вдіяти не розчин, а желе і залишити його на стінах на 2-3 години. Після цього шпалери можна зняти шарами.
5
Якщо ви обклеїли стіни шпалерами, використовуючи клей ПВА, то не сподівайтеся очистити поверхню швидко. В цьому випадку не допоможуть ніякі сильнодіючі засоби і хитромудрі способи, а доведеться терпляче соскребать залишки клею.