Як малювати олійною пастеллю.

Масляна пастель в чому відрізняється від пастелі сухою. І використовувати їх разом не рекомендується. Як видно з назви олійної пастелі, пігмент в ній зв'язується маслом, і створюється щільна і масляниста структура. Звичайно, в порівнянні з м'якою пастеллю , вибір кольорів більш обмежений, градацій світла менше. Однак колірні діапазони даного матеріалу поступово збільшуються.
Інструкція
1
Кольорові шари можуть створюватися крейдою олійної пастелі тим же чином, що й м'якої пастеллю або олівцями. Однак через їх маслянистості спостерігається тенденція швидкого забивання зерна паперу. Тому намагайтеся відразу працювати олійною пастеллю легко, сильно не натискаючи на папір. Найкраще користуватися лише кінчиком пастельній палички. І намагайтеся тримати її ближче до кінця - так ви не зможете сильно на неї тиснути.
2
Прати звичайним способом масляну пастель у вас не вийде. Але її можна відмити. Якщо ви помилилися, або хочете змінити частину малюнка, візьміть ганчірочку, опустіть її в уайт-спірит або скипидар і акуратно стирайте колір. Потім почекайте, поки папір не висохне, і продовжуйте наносити штрихи.
3
Давайте спробуємо намалювати невеликий натюрморт. Отже, намалюйте контури апельсина і лимона (наприклад) жовтої пастеллю . А папір в такому випадку краще використовувати синювато-сіру, щоб можна було забезпечити контраст між яскравими жовтими та помаранчевими відтінками.
4
Завдавши діагональні лінії оранжевого кольору на обидва фрукта, покладіть жовтий колір. Штрихи нехай залишаться відкритими, щоб ви могли додати кольору, не забиваючи папір. Після установки основних кольорів можете ввести більше контрасту і використовувати на апельсині додатковий синій колір.
5
Підмісіть до тіней на обох фруктах головний колір, щоб їх нейтралізувати. Для посилення додаткового контрасту додайте навколо фруктів сірий колір трохи більше темного відтінку, ніж у використаного паперу. Тепер створюється форма, додаються відблиски і підкреслюються тіні.
6
Щоб надати фруктам обґрунтованості й фактури, поекспериментуйте із змішуванням кольорів. Додайте за фруктами і під ними помаранчевий колір легкими дотиками крейди пастелі. Це необхідно для того, щоб зв'язати фрукти з фоном. Ну ось, простенький натюрморт готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v-Qru4dwlYg
Корисна порада
Техніка розтирання малюнка пальцем з метою змішування кольорів у випадку з масляною пастеллю не працює. Врахуйте це. Але ефекту змішування можна досягти по-іншому: накладайте кольору один на інший, сильно натискаючи на палички олійної пастелі.
Віртуальні подорожі - це коник всіх художників. Здійснимо сьогодні ще одне таке подорож - цього разу на південь Франції, в мальовниче містечко, розташоване в декількох кілометрах на північ від Ніцци. І, занурившись в «строкату» атмосферу тамтешнього життя, спробуємо передати її на нашій картині.
Вам знадобиться
  • Лист щільною жовто-коричневого паперу розміром 30 * 40 см, плотницкий олівець, пензлі, акрилові фарби, масляна пастель, чорна індійська туш, палітра і посудину з водою.
Інструкція
1
Виконайте начерк. Візьміть плотницкий олівець і накидайте основні елементи композиції. Не прагніть зафіксувати точні контури предметів чи дрібні деталі, щоб уникнути надалі спокуси почати заповнювати їх фарбою, від цього зображення неминуче втратить в свіжості.
2
Напишіть небо. Приготуйте суміш трьох акрилових фарб - яскраво-синьою, ультрамарину і білил. Розведіть суміш до консистенції вершків і, використовуючи круглу кисть №4, окрасьте небо плавними мазками. Напишіть хмари чистими білилами - з додаванням невеликої кількості карміну там, де хмари сильно освітлені сонце.
3
Позначте будови. Покажіть контури стін і дахів алой золотисто-жовтої масляної пастеллю.
4
Виділіть білі плями. Зобразіть листя великий пальми лілової і лимонно- жовтої масляної пастеллю, завдаючи фарби стрімкими зиґзаґоподібними мазками, які передають колихання листя на вітрі. Лілової, світло-синьою і білою пастеллю додайте окремі вікна будинків. Заштрихуйте ультрамарином поверхню темного пагорба праворуч. Пріщурьте, визначаючи світлі ділянки композиції, і пофарбуйте їх густими штрихами білої олійної пастелі.
5
Покажіть окремі тіні. Олійною пастеллю палена умбра поглибте темні лінійні елементи (вікна, контури стін і дахів і т.д.).
6
Вибудуйте образ. Смоделируйте темні хмари за допомогою сірої олійної пастелі. Додайте нові деталі пейзажу дрібними пастельними мазками, стежачи за тим, щоб колір при цьому не суперечив загальній колірній гамі. Так, наприклад, ви можете дописати зліва паленої Сієною нові теракотові даху, а прусської зеленню показати пальми. Але не перестарайтеся в деталізації. Пам'ятайте, що в цій композиції ми навмисно відмовляємося від дрібних деталей, прагнучи до передачі загальної радісної атмосфери літнього дня.
7
Пропишіть тіні. Уточніть форму церковних веж різними відтінками сірої акрилової фарби, змішаної з карміну, ультрамарину і білил. Приготувавши рідку рожеву розмивання з карміну, жовтого кадмію, ультрамарину і білил, зобразите полуденний тіні, що відкидаються оточуючими предметами на стіну рожевого будівлі.
Зверніть увагу
Ця картина здається дуже безпосередній і щирою.
Корисна порада
Позначивши акриловою фарбою хмари, дайте зображенню висохнути.