Як малювати вітраж.

Раніше вітражами прикрашалися виключно собори, особняки багатіїв, театри, однак тепер ця техніка доступна майже кожному. Ви можете прикрашати вітражами двері, балкони та лоджії, а також багато іншого. Матеріалом для вітражів служать різні фарби і кольорове скло.
Вам знадобиться
  • - готовий малюнок;
  • - лист скла необхідного розміру;
  • - Склограф;
  • - спеціальні фарби для розпису по склу;
  • - кисті, причому обов'язково м'які і хорошої якості (також бажано промити їх попередньо, щоб виключити вилазити ворсу під час роботи);
  • - контурна паста в тубі (імітує свинцеву стрічку, що використовується у вітражах, а також дозволяє визначити для малюнка чіткі контури).
Інструкція
1
Є кілька способів виготовлення хороших вітражів. На жаль, більшість з них не дуже-то підходить для створення вітражів в домашніх умовах. Використовуються вони переважно в спеціалізованих майстернях. Щоб виготовити вітраж в домашніх умовах, скористайтеся наступним способом - так званої імітацією вітражу. Імітація передбачає собою розпис по склу спеціальними фарбами, що не вимагають температурної обробки.
2
Перед тим як приступати до розпису по склу, спочатку очистіть розписувала поверхню. Для цього скористайтеся подмиленной теплою водою або спиртовмісним очищувачем.
3
Далі за допомогою олівця по склу (називається він якраз склографом) нанесіть на попередньо підсушену поверхню скла малюнок. Якщо відразу на поверхню скла наносити малюнок важко, спробуйте спочатку його зобразити на аркуші білого паперу. Після цього його можна буде підкласти під скло і копіювати малюнок вже на ньому.
4
зімітуйте контурній пастою свинець (вона зазвичай випускається для зручності в тюбиках). Розділяйте ділянки малюнка, різні за кольором.
5
Потім якийсь час виждіть - нехай контур висохне.
6
Тепер акуратними і легкими рухами м'якою кисті починайте наносити фарбу. Якщо потрібно зробити колір більш насиченим, просто покладіть декілька шарів фарби, вичікуючи висихання кожного попереднього шару перед нанесенням наступного.