Як намалювати свічку.

Свічка - це один з найкрасивіших і загадкових джерел світла. Цей старовинний предмет побуту використовували на ворожіннях, обрядах та інших дійствах. Навіть зараз люди користуються свічками, коли вдома немає електрики або коли хочеться влаштувати вдома романтичну вечерю. Малювати свічки можна звичайними кольоровими олівцями, хоча можна спробувати і воскової або звичайною пастеллю - це теж хороший варіант.
Інструкція
1
Першим ділом продумайте загальну композицію малюнка: форму свічки, підсвічники, його колір, додаткові деталі (за бажанням).
2
Найчастіше свічка має циліндричну форму. Коли вона довго горить, верх її оплавляється, стає нерівним. Намітьте простим олівцем блідий контур, потім гніт, полум'я. Візьміть справжню свічку і запаліть її або пошукайте фотографії в інтернеті. Адже полум'я може рівно стояти або колихатися, воно може бути тонким і витягнутим або маленьким. Виберіть відповідне стан полум'я.
3
У підстави полум'я свічки має бути темним (червоним, пурпурним або ж синім). Ближче до кінчика полум'я світлішає до майже білого. Краще починати саме з білого олівця або крейди, ближче до низу полум'я додаючи бежевий (кремовий, пшеничний), жовтий, потім рожевий червоний і синій. Пропорції кольорів вибирайте на свій розсуд. Все-таки ви малюєте полум'я свічки, а не строгий куб.
4
Нехай по початку ваші штрихи будуть легкими, майже повітряними. Потім підсилюйте кольору, як би вбивайте олівці в папір. Маленький секрет: при нанесенні більш світлих відтінків поверх темних поверхню згладжується, стає пастозною і кольору плавно перетікають один в іншій. Це особливо помітно при малюванні олівцями або восковими крейдою.
5
Світло від полум'я в усі сторони розходиться, утворюючи німб. Намагайтеся робити штрихи поблизу далекого від свічки краю робити якомога більш легкими, щоб вони як би розчинялися в темряві. Почніть з рожевих і/або бежевих тонів, після чого підсильте ефект ближче до полум'я білим кольором.
6
Тепер намалюйте гніт чорним і сірим кольорами і продовжуйте малювати воскову свічку від темного до світлого. Хоч вона і циліндричної форми, типових для звичайних циліндричних предметів тіней вона не має. Світло падає зверху. Саме там і буде розташовуватися найбільш світлий ділянку. Донизу свічка стає темнішим, набуваючи більш теплі відтінки. Цілком підійдуть для свічки коричнева і жовта охра, світла сиена, оранжевий, пшеничний і білий кольори.
7
Намалюйте свічник. На нього від самої свічки падає тінь, так що відблиски світла будуть ледь помітними. Однак щоб позначити обсяг, нанести їх необхідно. Почніть з шоколадного кольору, коричневою охри і зверху додавайте помаранчевий колір, сірий і охру. Вам знадобиться чимало шарів, щоб додати поверхні свічника щільності.